ITF Bundaberg: Trzeci finał i drugi tytuł Zaniewskiej w tym sezonie

Sandra Zaniewska pokonała Shuko Aoyamę 6:3, 6:2 w finale turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Bundaberg (pula nagród 25 tys. dolarów).

Dominika Pawlik

Zaniewska w drodze do finału straciła seta tylko z Australijką Sally Peers, a w pozostałych czterech spotkaniach nie oddała rywalkom więcej niż pięć gemów. Polka triumfowała w zeszłym tygodniu w Ipswich w singlu oraz w deblu. Zwyciężając w kolejnym turnieju kontynuuje passę dziesięciu kolejnych zwycięstw, w trakcie których straciła zaledwie dwa sety. 20-latka z Katowic wygrała swój piąty turniej w karierze.

Punkty za turnieje ITF tej rangi naliczane są w rankingu WTA z tygodniowym opóźnieniem, więc za zwycięstwo w Bundaberg zostaną dopisane 9 kwietnia. W najbliższym zestawieniu rankingu Zaniewska zbliży się do drugiej setki, a tydzień później będzie czwartą Polką notowaną w Top 200.