WTA Miami: 65-minutowy spacer Agnieszki Radwańskiej do III rundy

Agnieszka Radwańska pewnym zwycięstwem rozpoczęła w Miami obronę mistrzowskiego tytułu. Polska tenisistka w zaledwie 65 minut rozprawiła się w czwartek z Su-Wei Hsieh z Tajwanu.

Rafał Smoliński

Agnieszka Radwańska i starsza od niej o trzy lata Su-Wei Hsieh jako pierwsze w czwartkowej serii gier pojawiły się na głównej arenie zmagań turnieju Sony Open Tennis. Obie panie nie miały wcześniej przyjemności zmierzyć się ze sobą na zawodowych kortach, a dla krakowianki było to na Florydzie premierowe spotkanie w roli obrończyni mistrzowskiego tytułu w grze pojedynczej.

Czwartkowy pojedynek oznaczonej numerem czwartym Polki z reprezentantką Tajwanu trwał zaledwie 65 minut i zakończył się zwycięstwem 6:3, 6:2 naszej tenisistki. Isia trafiała pierwszym podaniem ze skutecznością 45 proc., lecz mimo tego zdołała posłać na drugą stronę kortu sześć asów. Jej rywalka popełniła łącznie pięć podwójnych błędów i czterokrotnie dała się przełamać. Podanie starszej z sióstr Radwańskich zdołała odebrać tylko raz, w premierowej odsłonie.
Agnieszka Radwańska mogła w czwartek cieszyć się z pewnego zwycięstwa Agnieszka Radwańska mogła w czwartek cieszyć się z pewnego zwycięstwa
Agnieszka Radwańska nie marnowała w czwartek czasu na korcie i już po kilku minutach prowadziła pewnie 3:0. Hsieh odrobiła stratę breaka w siódmym gemie, lecz w kolejnym ponownie dała się przełamać i tym razem krakowianka przewagi nie oddała. W dziewiątym gemie obroniła najpierw dwa break pointy, by następnie wykorzystać pierwszego setbola.

W drugiej partii 24-letnia Polka błyskawicznie przejęła inicjatywę. Dwa szybkie przełamania dały jej prowadzenie 4:0, którego nie oddała już do samego końca. Tajwanka zmarnowała w tej części spotkania jedyną wypracowaną okazję na breaka i w ósmym gemie skapitulowała ostatecznie przy pierwszym meczbolu dla naszej reprezentantki.

Rywalką starszej z sióstr Radwańskich w pojedynku o 1/8 finału turnieju w Miami będzie w sobotę Słowaczka Magdalena Rybarikova, która w czwartek pokonała 6:3, 7:6(5) oznaczoną numerem 27. Niemkę Monę Barthel.