WTA Madryt: Mocne otwarcie Lisickiej i Goerges, Stephens za burtą

Sabina Lisicka i Julia Goerges pewnie wygrały mecze otwarcia turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie. Z imprezą w przedbiegach pożegnała się za to Sloane Stephens, która uległa Danieli Hantuchovej.

Robert Pałuba

Sobota to w Madrycie dzień rozgrzewkowy. Większość kortów okupują mężczyźni, którzy dzień później rozpoczęli kwalifikacje, a największe gwiazdy rozpoczynają turniej w niedzielę. Jedyną rozstawioną zawodniczką, która zaprezentowała się pierwszego dnia imprezy była Sara Errani, która pokonała Urszulę Radwańską.

Bez kłopotów w II rundzie zameldowały się dwie gwiazdy niemieckiej reprezentacji, Sabina Lisicka oraz Julia Görges. Lisicka w 45 minut rozbiła 6:3, 6:1 Sofię Arvidsson, zaś Görges nie pozostawiła złudzeń Bojanie Jovanovski. W całym meczu Niemka osłabła tylko na chwilę, gdy oddała serwis podając na pierwszego seta. Po przerwie jednak ponownie wytoczyła najcięższe działa i zagarnęła partię otwarcia.

Z kortami ziemnymi wciąż nie zaprzyjaźniła się Laura Robson, która zdołała ostatecznie wyszarpać zwycięstwo 6:7(4), 6:2, 6:2 w spotkaniu z Magdaleną Rybarikovą. Młoda Brytyjka przechodzi ostatnio kryzys formy i od porażki w III rundzie Australian Open wygrała dopiero trzeci pojedynek.

Kryzysu za to nie przezwyciężyła Sloane Stephens, którą prześladuje wygrana z Sereną Williams w Melbourne. Amerykanka uległa w sobotę 3:6, 5:7 występującej z dziką kartą Danieli Hantuchovej, kontynuując serię nieudanych występów. W ostatnich startach Stephens głównie rozczarowywała i poza IV rundą imprezy w Indian Wells wygrała zaledwie jeden mecz.

Impreza nabierze rozpędu w niedzielę, a na kortach zaprezentują się między innymi Venus i Serena Williams, Agnieszka Radwańska, Petra Kvitova, Karolina Woźniacka, Andżelika Kerber oraz Ana Ivanović.