Roland Garros: Majchrzak zadebiutuje w juniorskim Wielkim Szlemie

W sobotę rozlosowane zostały drabinki singla juniorskiej edycji wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Barwy Polski będzie reprezentował Kamil Majchrzak.

Rafał Smoliński

17-letni Kamil Majchrzak po raz pierwszy w karierze zagra w juniorskiej edycji zawodów Wielkiego Szlema. Nasz reprezentant to aktualnie 44. rakieta świata w rankingu dla tej kategorii wiekowej, a w obecnym sezonie wygrał już nawet dwa turnieje, w Doniecku i Pieszczanach.

W I rundzie paryskich zawodów rywalem polskiego tenisisty będzie Wayne Montgomery z RPA, który w głównej drabince singla został oznaczony 12. numerem. Najwyżej rozstawiony został Australijczyk Nick Kyrgios, który w seniorskiej edycji Rolanda Garrosa wygrał jedno spotkanie, z Radkiem Stepankiem, zanim uległ Marinowi Ciliciowi.

Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego Majchrzak jest reprezentantem miejscowego klubu tenisowego Winner. W światowej klasyfikacji juniorów zajmował najwyżej 39. pozycję.

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.