Challenger Nottingham: Przysiężny w ćwierćfinale debla

Michał Przysiężny i Florent Serra awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour w Nottingham. Polak i Francuz w środę zmierzą się z doświadczonymi tajskimi bliźniakami.

Rafał Smoliński

We wtorek Michał Przysiężny i Florent Serra potrzebowali mistrzowskiego tie breaka, aby pokonać Karola Becka i Ilję Marczenkę. Polsko-francuska para przegrywała po I secie, ale wówczas gra została na dłużej przerwana z powodu opadów deszczu. Po powrocie na kort głogowianin i jego partner wyrównali stan rywalizacji, a w decydującej partii pewnie wygrali do 7.

Po 95 minutach gry Przysiężny i Serra zwyciężyli ostatecznie 4:6, 7:6(5), 10-7. Polak i Francuz zanotowali cztery asy, trzy podwójne błędy oraz dwukrotnie przełamali serwis słowacko-ukraińskiej pary. Beck i Marczenko mieli pięć asów, jeden podwójny błąd i o jednego breaka więcej niż rywale, ale w całym meczu okazali się gorsi o pięć punktów (76-81).

Przeciwnikami Przysiężnego i Serry w środowym pojedynku o półfinał będą rozstawieni z numerem drugim bracia Sanchai i Sonchat Ratiwatanowie. Słynne tajskie bliźniaki w I rundzie wyeliminowały po mistrzowskim tie breaku niemiecki duet Matthias Bachinger i Dustin Brown.

AEGON Nottingham Challenge, Nottingham (Wielka Brytania)
ATP Challenger Tour, kort trawiasty, pula nagród 64 tys. euro
wtorek, 11 czerwca

I runda gry podwójnej:

Michał Przysiężny (Polska) / Florent Serra (Francja) - Karol Beck (Słowacja) / Ilja Marczenko (Ukraina) 4:6, 7:6(5), 10-7

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!