US Open: Radwańska popsuła dzień urodzin Begu, pewny awans Polki do II rundy

Urszula Radwańska dołączyła do swojej siostry Agnieszki w II rundzie wielkoszlemowego US Open. 22-letnia krakowianka w dwóch setach pokonała Irinę-Camelię Begu z Rumunii.

Marcin Motyka

Dzień 23. urodzin Iriny Begu zbiegł się z dniem otwarcia US Open 2013. Z tej okazji Rumunka marzyła zapewne o zwycięstwie i drugim w karierze awansie do 1/32 finału
nowojorskiej lewy Wielkiego Szlema. Jednak na przeszkodzie Begu stanęła Urszula Radwańska. Polka nie miała litości dla poniedziałkowej jubilatki i oddała jej zaledwie cztery gemy w trwającym 84 minuty pojedynku.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando reprezentantki naszego kraju. Wprawdzie Radwańska w gemie otwarcia musiała bronić dwóch break pointów, ale był to jedyny moment w tej partii, w którym mogła poczuć się zagrożona. Polka błyskawicznie przejęła inicjatywę na placu gry i od stanu 1:1 wygrała pięć gemów z rzędu, dwukrotnie przełamując serwis Begu.

Druga odsłona rozpoczęła się od breaka na korzyść krakowianki, lecz Begu natychmiast odrobiła stratę, przerywając passę sześciu wygranych gemów z kolei przez Radwańską. Przy wyniku 2:2 mecz został na kilka chwil wstrzymany z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu tenisistki rozegrały zaledwie jednego gema i znów musiały zejść z kortu.

Przerwy nie wybiły z rytmu młodszej z sióstr Radwańskich. Co więcej, Polka po drugim wznowieniu zanotowała kolejną wspaniałą serię - wygrała cztery gemy pod rząd i zakończyła mecz przed upływem półtorej godziny od jego rozpoczęcia.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Podsumowanie statystyczne oddaje przewagę jaką 22-letnia krakowianka posiadała w tym pojedynku. Radwańska posłała trzy asy serwisowe i popełniła taką samą ilość podwójnych błędów (Begu: jeden as i aż dziewięć podwójnych błędów). Polka trafiała pierwszym podaniem ze skutecznością 57 proc. i przegrała po nim zaledwie sześć piłek. Łącznie zdobyła także o 22 punkty więcej od tenisistki z Bukaresztu, dla której był to pierwszy mecz w głównym cyklu rozegrany na korcie twardym od ponad pięciu miesięcy.

Radwańska w II rundzie zagra z rozstawioną z numerem 15. Amerykanką Sloane Stephens, która po zaciętym boju pokonała Mandy Minellę z Luksemburga.