ATP Kuala Lumpur: Dawidienko przegrał z mistrzem Rolanda Garrosa, Pospisil gra dalej

Już w I rundzie z turniejem ATP w Kuala Lumpur pożegnał się Nikołaj Dawidienko, który przegrał z Pablo Cuevasem. Awans uzyskał Vasek Pospisil, wygrywając w trzech setach z Victorem Hanescu.

Marcin Motyka

W drugim dniu zmagań w Malaysian Open odpadł pierwszy rozstawiony tenisista. Nikołaj Dawidienko, turniejowa "ósemka", niespodziewanie przegrał z klasyfikowanym 402 miejsca niżej w rankingu ATP Pablo Cuevasem. Rosjanin od samego początku meczu miał kłopot z ustabilizowaniem swojej gry, słabo funkcjonowało jego podanie, a wymiany z linii końcowej najczęściej kończył niewymuszonym błędem. Cuevas, deblowy mistrz Rolanda Garrosa sprzed pięciu lat, w 2009 roku 45. rakieta świata, obecnie klasyfikowany w rankingu na pozycji 457., wygrał pierwszego seta 6:3, uzyskując jedno przełamanie, a w partii drugiej od stanu 1:3 zdobył cztery gemy z rzędu, ostatecznie zwyciężając 6:4 i mógł się cieszyć z drugiego w tym sezonie zwycięstwa w głównym cyklu męskich rozgrywek.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Zagrałem w tym roku tylko w czterech turniejach, wygrałem mecz w turnieju ATP World Tour 250 z tak znakomitym tenisistą jak Dawidienko, jestem bardzo szczęśliwy - mówił rozpromieniony Urugwajczyk, który o ćwierćfinał zagra z posiadaczem dzikiej karty Ryanem Harrisonem bądź z João Sousa, półfinalistą ubiegłotygodniowej imprezy w Sankt Petersburgu.

Blisko porażki był inny rozstawiony tenisista, Vasek Pospisil. Oznaczony numerem siódmym reprezentant Kanady przegrał pierwszego seta z Rumunem Victorem Hanescu 1:6, ale w dwóch kolejnych stracił łącznie cztery gemy i po niespełna siedmiu kwadransach gry mógł zejść z kortu jako triumfator. Kolejnym rywalem Pospisila będzie Federico Delbonis. Argentyńczyk w poniedziałek wygrał z koreańskim posiadaczem dzikiej karty, Hyeon Chungiem.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W debiutanckim meczu w turnieju rangi ATP World Tour odbywającym się na nawierzchni innej niż ceglana mączka, Pablo Carreno wygrał w dwóch setach z Aleksem Bogomołowem Jr. Hiszpan ten sezon zaczynał jako 654. gracz świata, ale dzięki wygraniu siedmiu turniejów serii ITF Futures i czterech ATP Challenger Tour wspiął się prawie 600 miejsc wyżej i obecnie jest notowany na pozycji 66.

Potencjalnym rywalem Michała Przysiężngo w II rundzie jest Pablo Andujar. Hiszpan wyeliminował Gregę Zemlję, który skreczował po przegraniu drugiego seta. Jednak żeby doszło do pojedynku walencjanina z Polakiem, popularny Ołówek w środę musi wygrać z ubiegłorocznym finalistą Malaysian Open, Julienem Benneteau.

Inauguracyjnych rywali poznali faworyci do końcowego sukcesu w tegorocznej edycji międzynarodowych mistrzostwach Malezji. Rozstawiony z numerem pierwszym David Ferrer zagra z Matteo Violą, który w meczu dwóch kwalifikantów uporał się z Somdevem Devvarmanem, oznaczony numerem trzecim Nicolás Almagro stanie naprzeciw Adriana Mannarino, który w poniedziałek sprawił małą niespodziankę eliminując Daniela Brandsa, zaś numer cztery z rozstawienia, Jürgen Melzer, spotka się z Mischą Zverevem. Reprezentant Niemiec wygrał z Horacio Zeballosem, nie tracąc seta.