Rywalka była bez szans. Tylko spójrz na ten return Świątek [WIDEO]

Iga Świątek zaliczyła kapitalny pierwszy set w meczu z Xiyu Wang w II rundzie turnieju w Madrycie. Liderka światowego rankingu zakończyła tę partię w efektownym stylu, do którego zdążyła już przyzwyczaić.

MK
piłka setowa Igi Świątek Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: piłka setowa Igi Świątek
Iga Świątek pokonała Xiyu Wang 6:1, 6:4 i pewnie awansowała do III rundy turnieju WTA w Madrycie. Szczególnie imponująca w jej wykonaniu była pierwsza partia.

Liderka rankingu straciła w niej zaledwie jednego gema. Przy stanie 5:1 i 40:30 miała setbola - przy podaniu swojej rywalki.

Wang posłała mocny serwis, ale Świątek poradziła sobie z nim znakomicie. Zagrała potężny return po przekątnej. Chinka próbowała jeszcze ruszyć do tej piłki, ale uderzenie 22-latki było zbyt wyrzucające (całą akcję zobaczysz na nagraniu poniżej).

Tym samym, po zaledwie 31 minutach, pierwszy set dobiegł końca. W drugim Świątek prowadziła już 3:0, po czym dała się przełamać i po chwili Wang doprowadziła do wyrównania.

Zgodnie z przewidywaniami triumfowała Świątek, która w 1/16 finału zmierzy się z Soranę Cirsteę. Rozstawiona z nr 27 Rumunka pokonała kwalifikantkę Alexandrę Ealę.

Czy Iga Świątek zwycięży w tym turnieju?