WTA Den Bosch: Wygrane Flipkens i Muguruzy, podwójna radość Michaelli Krajicek

Kirsten Flipkens pokonała Polonę Hercog i awansowała do II rundy turnieju WTA w Den Bosch. Mecz otwarcia wygrała również Garbine Muguruza.

Kirsten Flipkens (WTA 24) ostatnie miesiące miała fatalne, ale krótki okres gry na trawie rozpoczęła obiecująco. W Birmingham osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od lutego (halowy turniej w Paryżu). Szósty występ w Den Bosch rozpoczęła od pokonania 6:4, 6:0 Polony Hercog (WTA 64). Belgijka jest finalistką tej imprezy z ubiegłego sezonu. W trwającym 55 minut spotkaniu ze Słowenką zdobyła 19 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała wszystkie cztery okazje na przełamanie rywalki, jakie miała. Kolejną rywalką Flipkens będzie Elina Switolina (WTA 34), która wygrała 6:2, 6:1 z Kurumi Narą (WTA 40). Ukrainka miała siedem break pointów i wszystkie spożytkowała.
Garbine Muguruza (WTA 27) zwyciężyła 6:4, 6:2 grającą dzięki dzikiej karcie reprezentantkę gospodarzy Lesley Kerkhove (WTA 247). W I secie Hiszpanka przegrywała 1:3, ale do końca straciła jeszcze tylko trzy gemy. Kolejną rywalką ćwierćfinalistki niedawnego Rolanda Garrosa będzie Yvonne Meusburger (WTA 38). W ubiegłym sezonie właśnie w Den Bosch Muguruza osiągnęła swój pierwszy półfinał w głównym cyklu.

Radość miejscowym kibicom sprawiła Michaella Krajicek (WTA 207), która pokonała 6:3, 4:6, 6:1 Janę Cepelovą (WTA 62). Holenderka zaserwowała 11 asów oraz wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Po trwającym 92 minuty spotkaniu na korcie pojawił się reprezentant Niemiec Martin Emmrich, a Krajicek przyjęła jego oświadczyny. - To była wielka niespodzianka - stwierdziła zaskoczona Michaëlla. - Rozmawialiśmy wcześniej o małżeństwie kilka razy, ale nie spodziewałam się tego teraz.

- To jest bardzo wyjątkowy moment. Czuję się szczęśliwa, że zrobił to w taki sposób. Spotkaliśmy się tutaj rok temu i myślę, że to dla nas szczególne miejsce, by oświadczyny odbyły się właśnie tutaj. Przez pierwsze 10 czy 15 sekund, gdy pojawił się na korcie, myślałam: 'Miło cię widzieć, ale to jest dziwne'. Ale później zobaczyłam łzy w jego oczach i zdałam sobie sprawę z tego, co się stało! Byłam na nim tak skupiona przez cały czas, że nie słyszałam, co mówił! Wiedziałam tylko w tamtej chwili, że muszę powiedzieć "tak". Krajicek to była 30. rakieta globu. W swoim dorobku ma trzy tytuły zdobyte Taszkencie (2005) oraz w Hobart i właśnie w Den Bosch (oba w 2006). W 2007 roku doszła do ćwierćfinału Wimbledonu, w którym uległa Marion Bartoli.

Klara Koukalova (WTA 31) pokonała 7:6(5), 2:6, 6:2 z Marię-Teresę Torro-Flor (WTA 53). W trwającym jedną godzinę i 46 minut spotkaniu Czeszka zamieniła na przełamanie sześć z 17 okazji oraz skorzystała z 11 podwójnych błędów serwisowych Hiszpanki. O ćwierćfinał zagra z Moną Barthel (WTA 59), która wygrała 6:3, 6:2 z Marią Kirilenko (WTA 87). Koukalová to triumfatorka turnieju w Den Bosch z 2005 oraz finalistka z 2004 roku.

Jie Zheng (WTA 90) pokonała 6:4, 7:5 Monicę Puig (WTA 51). Chinka obroniła 11 z 14 break pointów oraz zdobyła 13 z 21 punktów przy drugim podaniu Portorykanki. Coco Vandeweghe (WTA 69) posłała 19 asów i zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:7(5) Marina Eraković (WTA 66) po dwóch godzinach i 26 minutach. Annika Beck (WTA 55) po dwóch godzinach i sześciu minutach walki wygrała 7:6(5), 7:5 z Julią Glushko (WTA 82).

Annika Beck (Niemcy) - Julia Glushko (Izrael, Q) 7:6(5), 7:5
Coco Vandeweghe (USA, Q) - Marina Eraković (Nowa Zelandia) 6:4, 3:6, 7:6(5)
Mona Barthel (Niemcy, Q) - Maria Kirilenko (Rosja) 6:3, 6:2
Michaëlla Krajicek (Holandia, WC) - Jana Čepelová (Słowacja) 6:3, 4:6, 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)