Cykl ITF: Trwa zwycięski marsz Grzegorza Panfila, świetna wygrana Macieja Rajskiego

Grzegorz Panfil awansował w czwartek do półfinału turnieju ITF rozgrywanego w Mendozie. W Turcji sensację sprawił Maciej Rajski, pokonując znacznie wyżej notowanego od siebie Włocha.

Rafał Smoliński
26-letni Grzegorz Panfil (ATP 435) do ośmiu przedłużył serię zwycięstw w Mendozie, dzięki czemu wyrównał swój osobisty rekord na zawodowych kortach. W czwartek leworęczny zabrzanin stracił pierwszego seta na argentyńskiej mączce, ale zdołał pokonać Brazylijczyka Joao Pedro Sorgiego 6:4, 1:6, 6:3. O miejsce w finale nasz reprezentant powalczy w piątek albo z najwyżej rozstawionym Martinem Alundem (ATP 244), albo z oznaczonym "szóstką" Jorge Aguilarem (ATP 358). Ich mecz został przerwany w czwartek przy stanie 1-1 w setach i zostanie dokończony w piątkowy poranek.
W tureckiej Antalyi sensację sprawił w czwartek Maciej Rajski (ATP 1340). Polski kwalifikant pokonał 6:2, 7:5 rozstawionego z numerem drugim Lorenzo Giustino, odnosząc największe zwycięstwo w swojej zawodowej karierze. Klasyfikowany obecnie na 362. miejscu w świecie Włoch był w styczniu rywalem Panfila w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open. Rajski o miejsce w ćwierćfinale tureckiej imprezy powalczy w piątek z Portugalczykiem Romainem Barbosą (ATP 670).

O tytuł w grze podwójnej turnieju w Ad-Dausze nie zagrają w piątek Adam Chadaj i Adam Majchrowicz. Biało-czerwoni ulegli w czwartek najwyżej rozstawionej hinduskiej parze Sriram Balaji i Ramkumar Ramanathan 3:6, 2:6. Polacy nie opuszczają jeszcze Kataru, bowiem już w najbliższy weekend powalczą w eliminacjach do kolejnej edycji turnieju rangi ITF.

czwartek, 11 grudnia
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

MĘŻCZYŹNI

Mendoza (Argentyna), 15 tys. dolarów, kort ziemny

półfinał gry pojedynczej:

Grzegorz Panfil (Polska, 8) - Martin Alund (Argentyna, 1) lub Jorge Aguilar (Chile, 6) *piątek

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Grzegorz Panfil (Polska, 8) - Joao Pedro Sorgi (Brazylia) 6:4, 1:6, 6:3

Ad-Dauha (Katar), 10 tys. dolarów, kort twardy

półfinał gry podwójnej:

Sriram Balaji (Indie, 1) / Ramkumar Ramanathan (Indie, 1) - Adam Chadaj (Polska) / Adam Majchrowicz (Polska) 6:3, 6:2