Australian Open: Poznanianka znów lepsza od Ludmiły Kiczenok, tym razem Katarzyna Piter

Katarzyna Piter pokonała Ludmiłę Kiczenok i awansowała do II rundy eliminacji do wielkoszlemowego Australian Open. Kolejną rywalką Polki będzie Japonka Misa Eguchi.

W czwartek Katarzyna Piter (WTA 175) rozpoczęła walkę o piąty w karierze występ w głównej drabince wielkoszlemowej imprezy w singlu. Przed rokiem odpadła w I rundzie Australian Open, Rolanda Garrosa, Wimbledonu i US Open. W ubiegłym sezonie w Melbourne przeszła kwalifikacje, a w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku miała od razu miejsce w turnieju głównym.
Piter pokonała 7:5, 6:3 Ludmiłę Kiczenok (WTA 199), od której rok temu w I rundzie eliminacji w Melbourne lepsza była inna poznanianka Magda Linette. W I secie Polka wróciła ze stanu 1:3. Ukrainka miała trzy szanse, by wyjść na 4:2, z czego dwie przy 40-15, ale Piter udało się rywalkę przełamać. W dziewiątym gemie poznanianka obroniła trzy break pointy, a w 11. kolejne dwa, by w 12. po raz drugi odebrać Kiczenok podanie. Na otwarcie II partii Ukrainka uzyskała przełamanie, ale Piter po chwili wyrównała na 1:1. W czwartym i szóstym gemie Kiczenok obroniła po jednym break poincie, ale w ósmym Polka odebrała jej podanie. W dziewiątym gemie poznanianka utrzymała serwis do 15 i zameldowała się w II rundzie.

W trwający 92 minuty spotkaniu Piter odparła pięć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie rywalki. Polka w sumie zdobyła o 14 punktów więcej od Kiczenok (77-63).

Kolejną rywalką poznanianki będzie rozstawiona z numerem 11. Japonka Misa Eguchi (WTA 121), która pokonała 6:4, 6:3 Veronicę Cepede Royg (WTA 165).

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich
czwartek, 15 stycznia

I runda eliminacji gry pojedynczej kobiet:

Katarzyna Piter (Polska) - Ludmiła Kiczenok (Ukraina) 7:5, 6:3

Australian Open: Pierwsze od trzech lat zwycięstwo Urszuli Radwańskiej w Melbourne Park

Czy Katarzyna Piter awansuje do III rundy eliminacji do Australian Open?