Australian Open: Pierwsze od trzech lat zwycięstwo Urszuli Radwańskiej w Melbourne Park

Urszula Radwańska bez większych problemów zameldowała się w II rundzie eliminacji wielkoszlemowego Australian Open 2015. Dla krakowianki to pierwsze od trzech lat zwycięstwo na kortach Melbourne Park.

Rafał Smoliński
W czwartek Urszula Radwańska (WTA 149) po raz pierwszy w karierze zmierzyła się z Naomi Broady (WTA 172) na zawodowych kortach. Ich mecz trwał zaledwie 72 minuty, a 24-letnia Polka okazała się lepsza od Brytyjki. Tenisistka ze Stockport serwis krakowianki przełamała tylko raz, dlatego przegrała ostatecznie 4:6, 3:6.
Początek pojedynku był wyrównany, a jako pierwsza okazję na przełamanie miała w drugim gemie Broady. Chwilę później to młodsza z sióstr Radwańskich wywalczyła breaka, lecz Brytyjka błyskawicznie wyrównała na po 2. Było to jedyne przełamanie 24-letniej tenisistki z Wysp, ponieważ później na korcie przewagę uzyskała nasza reprezentantka.Losy premierowej odsłony Ula rozstrzygnęła przełamaniem na 4:3. W drugim secie Polka uzyskała breaka już w trzecim gemie i od tego momentu starała się kontrolować przebieg wydarzeń na placu gry. Broady, która w 2011 roku wygrała razem z Kristiną Mladenović turniej rozgrywany w Zawadzie pod Opolem, miała jeszcze dwie okazje na przełamanie przy stanie 5:3 dla krakowianki, lecz nie wykorzystała ich. Brytyjka znów oddała własne podanie i tym samym pożegnała się z marzeniami o głównej drabince Aussie Open.

W ciągu 72 minut gry Radwańska zanotowała cztery asy, jeden podwójny błąd oraz wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Polska tenisistka wygrała w sumie 63 ze 111 wszystkich rozegranych w czwartek punktów. Broady natomiast posłała dwa asy, popełniła cztery podwójne błędy, a z czterech okazji na przełamanie wykorzystała tylko jedną.

Przeciwniczką Urszuli Radwańskiej w II rundzie eliminacji Australian Open 2015 będzie w piątek rozstawiona z numerem 16. Paula Ormaechea (WTA 127). Argentynka pokonała w czwartek 6:3, 6:3 Mandy Minellę (WTA 178) z Luksemburga. Krakowianka zmierzyła się wcześniej z 22-latką z Buenos Aires tylko raz, w I rundzie kwalifikacji do turnieju Rogers Cup 2014 rozgrywanego w Montrealu i zwyciężyła wówczas 6:3, 6:1.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich
czwartek, 15 stycznia

I runda eliminacji gry pojedynczej kobiet:

Urszula Radwańska (Polska) - Naomi Broady (Wielka Brytania) 6:4, 6:3

Australian Open: Łukasz Kubot w finale eliminacji

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Urszula Radwańska awansuje do III rundy eliminacji Australian Open?