ATP Rotterdam: Murray odprawił Mahuta, Monfils i Stachowski pierwszymi ćwierćfinalistami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Guibbaud Christophe /
Newspix / Guibbaud Christophe /

Andy Murray awansował do II rundy halowego turnieju rangi ATP World Tour 500 w Rotterdamie. Pierwszymi ćwierćfinalistami holenderskich zawodów zostali w środę Gael Monfils i Serhij Stachowski.

Triumfator zawodów w Rotterdamie z 2009 roku, Andy Murray, spędził w środę na korcie godzinę i 33 minuty, zanim pokonał Nicolasa Mahuta 6:3, 6:2. W pierwszej partii Brytyjczyk zdobył kluczowego breaka w szóstym gemie, a w drugim secie błyskawicznie postarał się o trzy przełamania i wyszedł na 5:0. Tenisista z Dunblane nie wykorzystał jednak okazji na zwieńczenie meczu i po podwójnym błędzie oddał serwis. Kilka minut później był już jednak skuteczny. [ad=rectangle] Rozstawiony z "jedynką" Murray odniósł czwarte zwycięstwo nad Mahutem w ich piątej konfrontacji. Brytyjczyk rozegrał świetny mecz, miał 36 winnerów i 16 błędów własnych (u Mahuta odpowiednio 24 kończące uderzenia i 17 pomyłek). Jedynym mankamentem był serwis i pięć popełnionych przez tenisistę z Wysp podwójnych błędów, przy czterech asach. O miejsce w ćwierćfinale turnieju w Rotterdamie Murray powalczy w czwartek z Kanadyjczykiem Vaskiem Pospisilem.

Druga rakieta Holandii, klasyfikowany obecnie o jedno miejsce niżej w rankingu ATP od swojego rodaka Igora Sijslinga Robin Haase, stoczył w środę niezwykle zacięty trzysetowy bój z Andreasem Seppim. Ostatecznie to reprezentant Italii po raz piąty okazał się lepszy od pochodzącego z Hagi zawodnika i po zwycięstwie 6:7(5), 6:3, 6:3 awansował do II rundy. Do tej fazy zakwalifikował się również zeszłotygodniowy mistrz z Zagrzebia, Guillermo Garcia-Lopez, który w dwóch partiach odprawił Denisa Istomina.

W środę wyłonieni zostali pierwsi ćwierćfinaliści turnieju w Rotterdamie. Gael Monfils zwyciężył rozstawionego z numerem siódmym Hiszpana Roberto Bautistę 7:5, 7:6(5). Spotkanie to trwało 100 minut, a Francuz posłał dziewięć asów. Wcześniej awans do 1/4 finału uzyskał także Ukrainiec Serhij Stachowski, który obronił sześć break pointów i w nieco ponad godzinę rozprawił się z Austriakiem Dominikiem Thiemem.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia) ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,4 mln dolarów środa, 11 lutego

II runda gry pojedynczej:

Gaël Monfils (Francja) - Roberto Bautista (Hiszpania, 7) 7:5, 7:6(5) Serhij Stachowski (Ukraina) - Dominic Thiem (Austria) 6:1, 6:3

I runda gry pojedynczej:

Andy Murray (Wielka Brytania, 1) - Nicolas Mahut (Francja, Q) 6:3, 6:2 Andreas Seppi (Włochy) - Robin Haase (Holandia, WC) 6:7(5), 6:3, 6:3 Guillermo García-López (Hiszpania) - Denis Istomin (Uzbekistan) 7:6(5), 6:4