Challenger Irving: Udany powrót Jerzego Janowicza do rozgrywek niższej rangi

Rozstawiony z numerem szóstym Jerzy Janowicz w I rundzie turnieju Irving Tennis Classic wygrał w trzech setach z Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Marcin Motyka
Po raz pierwszy od października 2012 roku Jerzy Janowicz stanął na starcie turnieju rangi ATP Challenger Tour. Powrót do rozgrywek niższej rangi, w których zdobył pięć tytułów w grze pojedynczej oraz dwa w grze podwójnej, okazał się udany. W I rundzie Irving Tennis Classic Polak wygrał z Edouardem Rogerem-Vasselinem.
Janowicz do Irvingu przybył wprost z Indian Wells, gdzie przegrał w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 z Diego Schwartzmanem. Łodzianin mecz z Rogerem-Vasselinem, którego w przeszłości pokonywał cztery razy, w tym trzykrotnie w głównym cyklu, rozpoczął bardzo słabo - dwukrotnie został przełamany i przegrywał 2:5. Wówczas najlepszy polski singlista zabrał się za odrabianie strat. Obronił piłkę setową i wyrównał na 5:5. O losach pierwszego seta decydować musiał tie break, w którym Janowicz wyszedł na prowadzenie 6-0, by zwyciężyć 7-3.

Druga partia, tak jak pierwsza, rozpoczęła się po myśli Rogera-Vasselina. Jednak tym razem Francuz nie roztrwonił przewagi dwóch breaków. Wygrał tego seta 6:1 i doprowadził do decydującej odsłony.

Trzeci set przebiegał pod dyktando rozstawionego z numerem szóstym Janowicza. 23-latek z Łodzi był skuteczny przy własnym podaniu, a w czwartym gemie przełamał Rogera-Vasselina. Reprezentant Polski nie spoczął na laurach - dołożył kolejnego breaka, a następnie zakończył mecz serwisem.

W ciągu godziny i 54 minut gry Janowicz posłał siedem asów, popełnił dziesięć podwójnych błędów serwisowych, przy własnym podaniu zdobył 57 proc. rozegranych punktów, wykorzystał cztery z pięciu break pointów, czterokrotnie został przełamany, a w całym meczu obaj tenisiści zapisali na swoim koncie po 89 punktów.

Rywalem Janowicza w 1/8 finału turnieju w Irvingu będzie wielka nadzieja niemieckiego tenisa, Alexander Zverev. Utalentowany 17-latek w środę pokonał 6:4, 1:6, 6:1 kwalifikanta Bjorna Fratangelo.