WTA Tiencin: Pierwszy finał Danki Kovinić

Reprezentantka Czarnogóry Danka Kovinić wygrała w trzech setach z Serbką Bojaną Jovanovski i awansowała do finału turnieju WTA International odbywającego się na kortach twardych w Tiencinie (Chiny).

Danka Kovinić (WTA 75) dokonuje przełomowym osiągnięć. W 2013 roku w Budapeszcie została pierwszą w historii reprezentantką Czarnogóry, która dotarła do ćwierćfinału turnieju WTA. Później ten rezultat powtórzyła w Bukareszcie w 2014 oraz w tym sezonie w Charleston, Pradze, ponownie w stolicy Rumunii oraz w Bad Gastein. W Tiencinie przekroczyła tę barierę. W tym tygodniu ma już za sobą trzy trzysetowe mecze. W II rundzie wyeliminowała Brazylijkę Telianę Pereirę, w ćwierćfinale rozprawiła się z Chinką Ying-Ying Duan, a w półfinale wygrała 6:4, 6:7(2), 6:2 z Serbką Bojaną Jovanovski (WTA 90).

W I secie Kovinić od 5:2 przegrała dwa gemy, ale przy 5:4 wykorzystała czwartą piłkę setową. W II partii reprezentantka Czarnogóry z 2:4 wyszła na 5:4, lecz w tie breaku była wyraźnie słabsza. W decydującej odsłonie odskoczyła na 5:1, by w ósmym gemie utrzymać podanie na sucho i awansować do finału po dwóch godzinach i 17 minutach walki.

W całym meczu reprezentantka Czarnogóry zaserwowała sześć asów i popełniła siedem podwójnych błędów. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 42 z 57 punktów. Jovanovski 31 razy musiała sięgać po drugi serwis i zgarnęła tylko dziewięć piłek. Kovinić obroniła siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 14 okazji na przełamanie.

Kovinić wzięła na Jovanovski rewanż za porażkę poniesioną w ubiegłym miesiącu w Kantonie. Serbka wystąpiła w drugim półfinale w sezonie (po Taszkencie). Reprezentantka Czarnogóry może w poniedziałek zadebiutować w czołowej 50 rankingu, ale musi w Tiencinie zdobyć tytuł. W niedzielnym finale zmierzy się z Agnieszką Radwańską. Mecz zaplanowano na godz. 8:00 czasu polskiego. Będzie to pierwsza konfrontacja obu tenisistek.

Tianjin Open, Tiencin (Chiny) WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów sobota, 17 października półfinał gry pojedynczej