WTA Luksemburg: Andrea Petković i Sloane Stephens za burtą, awans Mirjany Lucić-Baroni

Niemka Andrea Petković i Amerykanka Sloane Stephens na I rundzie zakończyły udział w turnieju WTA International rozgrywanym w Luksemburgu.

EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

W 2012 roku Andrea Petković (WTA 20) doszła w Luksemburgu do półfinału. W poniedziałek Niemka przegrała 5:7, 6:2, 5:7 z Misaki Doi (WTA 94) i drugi sezon z rzędu odpadła z tej imprezy w I rundzie. W I secie Japonka od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu. W III partii Petković obroniła piłkę meczową przy 4:5 i później miała break pointa na 6:5. Nie potrafiła go wykorzystać, a następnie nie zdołała doprowadzić do tie breaka.

Tatjana Maria (WTA 72) pokonała 7:5, 7:5 grającą dzięki dzikiej karcie Tessah Andrianjafitrimo (WTA 540). W I secie Francuzka z 0:3 wyszła na 5:4 i miała serwis, a w II partii nie wykorzystała prowadzenia 4:2. W trwającym godzinę i 42 minuty spotkaniu Niemka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 34 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu. 17-letnia Andrianjafitrimo popełniła sześć podwójnych błędów.

W trwającym dwie godziny i 33 minuty spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po siedem przełamań. Popełniły też dużo podwójnych błędów - Japonka siedem, a Niemka dziewięć. Doi zdobyła w sumie o dwa punkty więcej od rywalki (118-116).

Sloane Stephens (WTA 30) przegrała 4:6, 5:7 z Moną Barthel (WTA 49). W I secie Niemka wróciła z 1:3. W trwającym 81 minut spotkaniu Niemka wykorzystała pięć z 10 break pointów i wyrównała na 2-2 bilans meczów z Amerykanką. Była to trzecia konfrontacja obu tenisistek w sezonie. W Charleston górą była Barthel, a w Cincinnati ze zwycięstwa cieszyła się Stephens.

Mirjana Lucić-Baroni (WTA 68) wróciła z 0:3 w I secie oraz obroniła piłkę setową w 12. gemie II partii i pokonała 6:4, 7:6(3) Carinę Witthöft (WTA 57). Obecnym trenerem Chorwatki jest Maciej Synówka, który wcześniej zajmował się m.in. Coco Vandeweghe i Urszulą Radwańską.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 19 października

I runda gry pojedynczej:

Misaki Doi (Japonia) - Andrea Petković (Niemcy, 4) 7:5, 2:6, 7:5
Mona Barthel (Niemcy) - Sloane Stephens (USA, 6) 6:4, 7:5
Mirjana Lučić-Baroni (Chorwacja) - Carina Witthöft (Niemcy) 6:4, 7:6(3)
Tatjana Maria (Niemcy) - Tessah Andrianjafitrimo (Francja, WC) 7:5, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)