WTA Moskwa: Karolina Pliskova i Carla Suarez pozostają w grze o Singapur

Czeszka Karolina Pliskova wyeliminowała po dramatycznej batalii Rumunkę Alexandrę Dulgheru w I rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego w Moskwie.

Karolína Plíšková (WTA 15) była o krok od pożegnania się z marzeniami o grze w Mistrzostwach WTA. Czeszka obroniła dwie piłki meczowe przy 4-6 w tie breaku III seta i pokonała 6:4, 5:7, 7:6(7) Alexandrę Dulgheru (WTA 56). W trwającym dwie godziny i 59 minut meczu posłała siedem asów. Rumunka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Zdobyła o jeden punkt więcej od rywalki (111-110), ale nie udało się jej sprawić niespodzianki.

W grze o bilet do Singapuru pozostaje również Carla Suarez (WTA 13), która pokonała 6:4, 7:5 Dominikę Cibulkovą (WTA 34). Słowaczka dobrze zaczęła (prowadziła 2:0 w I secie), a w II partii ambitnie walczyła do końca (z 3:5 wyrównała na 5:5). Hiszpanka jednak odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad finalistką Australian Open 2014. Było to czwarte spotkanie obu tenisistek. W trzech poprzednich Cibulková straciła łącznie 18 gemów. Suárez została pierwszą ćwierćfinalistką Pucharu Kremla. Kolejną jej rywalką będzie Irina-Camelia Begu lub Daria Kasatkina.

Anna Schmiedlova (WTA 26) wygrała 6:4, 6:3 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 101). Słowaczka wróciła z 0:2 w I secie. W trwającym 93 minuty spotkaniu zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z 12 break pointów. Daria Gawriłowa (WTA 36) wróciła z 2:4 w III secie i pokonała 3:6, 6:3, 7:5 Alize Cornet (WTA 43). W ciągu dwóch godzin i 52 minut Francuzka popełniła 10 podwójnych błędów. W całym meczu było 15 przełamań, z czego osiem na korzyść Rosjanki.

Ćwierćfinalistka tegorocznego US Open Kristina Mladenović (WTA 27) wróciła z 2:4 w I secie oraz z 0:2 w II partii i zwyciężyła 7:6(4), 6:3 Anę Bogdan (WTA 149). Anastasija Sevastova (WTA 134) pokonała 7:6(2), 6:4 Olgę Goworcową (WTA 69). W trwającym 91 minut spotkaniu Łotyszka zaserwowała cztery asy i zdobyła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Broniąca tytułu Anastazja Pawluczenkowa (WTA 29) wygrała 7:5, 0:6, 6:4 z Moniką Niculescu (WTA 45). Rosjanka odniosła 16. z rzędu zwycięstwo na korcie twardym w hali. W ubiegłym sezonie triumfowała w paryskiej hali Pierre'a de Coubertina oraz w moskiewskim Pucharze Kremla, a przed tygodniem była najlepsza w austriackim Linzu.