ATP Madras: Fyrstenberg i Gonzalez zmarnowali cztery meczbole w nocnej scenerii

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez nie wykorzystali czterech meczboli i odpadli w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Madrasie.

Rafał Smoliński

Przeciwnikami polsko-meksykańskiej pary byli Oliver Marach i Fabrice Martin, który w zawodach Aircel Chennai Open zostali rozstawieni z trzecim numerem. Zaplanowany na bocznym korcie pojedynek odbył się na głównej arenie, a Mariusz Fyrstenberg i Santiago González zmierzali już po zwycięstwo, bowiem prowadzili 6:3, 5:3.

Od tego momentu coś się w grze warszawianina i jego partnera zacięło. W dziewiątym gemie nie wykorzystali oni trzech z rzędu meczboli i oddali serwis. Po zmianie stron Fyrstenberg i Gonzalez mieli jeszcze jedną okazję na zwieńczenie pojedynku, przy podaniu przeciwników, lecz zmarnowali także ją.

Marach i Martin wygrali drugiego seta po tie breaku i o losach spotkania zadecydowała trzecia partia. W rozgrywce tej austriacko-francuski debel szybko uzyskał przewagę, której nie oddał już do końca. Po blisko 95-minutowej walce Polak i Meksykanin przegrali mecz o półfinał 6:3, 6:7(3), 7-10. Za występ w Madrasie otrzymają oni po 45 punktów do rankingu deblowego oraz czek na sumę 3750 dolarów do podziału.

Aircel Chennai Open, Madras (Indie)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 425,5 tys. dolarów
czwartek, 7 stycznia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Oliver Marach (Austria, 3) / Fabrice Martin (Francja, 3) - Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Santiago Gonzalez (Meksyk) 3:6, 7:6(3), 10-7