ATP Memphis: Kei Nishikori kontynuuje walkę o czwarte trofeum, Taylor Fritz w półfinale

Kei Nishikori wygrał w piątek 15. z rzędu mecz w turnieju Memphis Open. W półfinale amerykańskich zawodów wystąpi dwóch reprezentantów gospodarzy, Sam Querrey i rewelacyjny Taylor Fritz.

Rafał Smoliński
East News

Rozstawiony z "jedynką" Kei Nishikori spędził w piątek na korcie 91 minut, zanim pokonał Michaiła Kukuszkina 6:2, 6:4. Japończyk obronił pięć wypracowanych przez rywala break pointów, a sam przełamał serwis rywala trzykrotnie. - Wszystko funkcjonowało, jak powinno. Miałem drobne problemy w drugim secie, ale zaprezentowałem kilka znakomitych uderzeń. Musiałem się tylko skupić na tym, co robię. Wspaniale było zakończyć ten mecz w dwóch setach - powiedział Nishikori.

Przeciwnikiem mieszkającego w Bradenton 26-latka będzie Sam Querrey. Oznaczony czwartym numerem Amerykanin posłał 12 asów i dwukrotnie przełamał serwis Yoshihito Nishioki. - Nie odpuszczałem żadnej piłki i jestem bardzo szczęśliwy ze sposobu mojej gry. Nie wiedziałem zbyt wiele o Nishioce, poza tym że jest przebiegłym leworęcznym zawodnikiem. Nie było zatem łatwo, ale udało mi się postawić go pod presją - wyznał Querrey, który w zeszłym roku przegrał z Nishikorim w Memphis po trzysetowej walce na etapie półfinału. Japończyk wygrał cztery z siedmiu poprzednich pojedynków z Amerykaninem.

W drugim półfinale zmierzą się Ricardas Berankis i utalentowany nastolatek Taylor Fritz. Litwin, który w 2012 roku bez powodzenia bił się z Querreyem o tytuł w Los Angeles, pokonał w piątek rozstawionego z trzecim numerem Donalda Younga 7:6(3), 6:1. O sporym szczęściu może natomiast mówić 18-letni Fritz, który dobrze zaczął spotkanie z Benjaminem Beckerem, ale przegrał drugą partię, zaś w trzeciej odsłonie doświadczony Niemiec miał serwis na mecz. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów stracił jednak podanie w 12. gemie, a cały pojedynek wygrał po 140 minutach Amerykanin 6:4, 5:7, 7:6(5).

Kolejnych rywali poznali w piątek Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez. Broniąca tytułu polsko-meksykańska para zmierzy się z Oliverem Marachem i Fabrice'em Martinem. Austriacko-francuski debel pokonał w piątkowym ćwierćfinale oznaczony trzecim numerem amerykański duet Eric Butorac i Scott Lipsky 7:5, 6:4.