WTA Eastbourne: Belinda Bencić nie obroni tytułu, porażka Roberty Vinci

Szwajcarka Belinda Bencić przegrała 6:7(4), 6:7(5) z Rosjanką Jeleną Wiesniną w II rundzie turnieju WTA Premier odbywającego się na kortach trawiastych w Eastbourne. Odpadła również Włoszka Roberta Vinci.

EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

We wtorek z turniejem w Eastbourne pożegnało się 10 rozstawionych tenisistek. Wśród nich znalazła się Belinda Bencić (WTA 8), która nie obroni tytułu. Szwajcarka uległa 6:7(4), 6:7(5) Jelenie Wiesninie (WTA 53). W II partii Rosjanka wróciła ze stanu 2:4 i obroniła dwie piłki setowe. W trwającym godzinę i 54 minuty spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania. 29-latka z Soczi zdobyła o cztery punkty więcej od rywalki (91-87). Było to drugie spotkanie tych zawodniczek. Trzy miesiące temu w Charleston Wiesnina rozbiła Szwajcarkę 6:1, 6:1.

Trawy w Eastbourne nie podbiją dwie Włoszki. Roberta Vinci (WTA 7) przegrała 6:4, 4:6, 3:6 z Jekateriną Makarową (WTA 39). W I secie Rosjanka od 0:3 zdobyła sześć z siedmiu gemów. W II partii również rozpoczęła pogoń i z 0:4 doprowadziła do wyniku 4:5 i miała nawet break pointa na 5:5. W decydującej odsłonie z 0:4 zbliżyła się na 3:4. Końcówka należała do Makarowej, która w ósmym gemie od 15-30 zdobyła trzy punkty, a w dziewiątym Vinci straciła podanie, choć miała 40-15.

Sara Errani (WTA 22) nie wykorzystała prowadzenia 3:0 w III secie i uległa 1:6, 6:3, 4:6 Andrei Petković (WTA 34). Niemka popełniła sześć podwójnych błędów, ale też osiem razy przełamała rywalkę. Dla Włoszki to szósty z rzędu przegrany mecz. W III rundzie zamiast meczu Vinci - Errani będzie konfrontacja Makarowa - Petković.

Kateryna Bondarenko (WTA 65) obroniła pięć piłek meczowych i pokonała 2:6, 6:4, 7:5 Swietłanę Kuzniecową (WTA 14). W III secie Ukrainka od 3:5 zdobyła cztery gemy. Carla Suarez (WTA 13) przegrała 6:3, 4:6, 1:6 z Misaki Doi (WTA 49). Japonka obroniła siedem z 10 break pointów, a sama przełamała Hiszpankę pięć razy.

Odpadły również Lucie Safarova (WTA 30) i Anastazja Pawluczenkowa (WTA 23). Czeszka mogła przedłużyć swoje szanse na awans, ale w II secie nie wykorzystała prowadzenia 4:2 i przegrała 6:7(5), 4:6 z Anną-Leną Friedsam (WTA 58). Rosjanka uległa 4:6, 3:6 Madison Brengle (WTA 62). Amerykanka miała sześć break pointów i wszystkie zamieniła na przełamanie.

Aegon International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 776,8 tys. dolarów
wtorek, 21 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Karolina Pliskova (Czechy, 10) - Daria Gawriłowa (Australia) 6:2, 6:2
Johanna Konta (Wielka Brytania, 11) - Łesia Curenko (Ukraina) 7:6(4), 6:1
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Roberta Vinci (Włochy, 2) 4:6, 6:4, 6:3
Jelena Wiesnina (Rosja) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 3) 7:6(4), 7:6(5)
Kateryna Bondarenko (Ukraina, Q) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 6) 2:6, 6:4, 7:5
Misaki Doi (Japonia) - Carla Suarez (Hiszpania, 8) 3:6, 6:4, 6:1
Andrea Petković (Niemcy) - Sara Errani (Włochy, 13) 6:1, 3:6, 6:4
Madison Brengle (USA, Q) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 14) 6:4, 6:3
Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Lucie Safarova (Czechy, 16) 7:6(5), 6:4
Monica Puig (Portoryko, Q) - Ana Konjuh (Chorwacja, Q) 6:1, 5:3 i krecz