Challenger Liberec: Kamil Majchrzak wykonał pierwszy krok. Dotkliwa porażka Adama Majchrowicza

Kamil Majchrzak błyskawicznie awansował do II rundy eliminacji turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Libercu. Porażki doznał drugi z Polaków, Adam Majchrowicz.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

20-letni Kamil Majchrzak nie marnował czasu na korcie i w zaledwie 43 minuty rozgromił nienotowanego w rankingu ATP Brytyjczyka Williama Flavella 6:1, 6:0. Polak obronił cztery break pointy, a sam pięciokrotnie przełamał serwis rywala. W niedzielę jego przeciwnikiem w II rundzie eliminacji będzie doświadczony Czech Ivo Minar.

W ślady Majchrzaka nie poszedł drugi z Polaków, Adam Majchrowicz. Nasz reprezentant został w 51 minut rozbity przez rozstawionego z "piątką" Belga Germaina Gigounona. Pochodzący z Bydgoszczy zawodnik czterokrotnie dał się przełamać, nie wykorzystał trzech break pointów i przegrał ostatecznie 1:6, 2:6.

Największymi gwiazdami tegorocznej edycji imprezy w Libercu będą Czech Adam Pavlasek, Belg Steve Darcis, Argentyńczyk Nicolas Kicker i Kolumbijczyk Santiago Giraldo. W zeszłym roku najlepszy na czeskiej mączce był Niemiec Tobias Kamke, który nie zdecydował się bronić mistrzostwa, ponieważ wybrał występ w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Atlancie.