ATP Cincinnati: mecz wzlotów i upadków. Borna Corić pokonał Benoita Paire'a

Borna Corić w trzech setach pokonał Benoita Paire'a w meczu otwarcia tegorocznej edycji turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati.

Marcin Motyka
Newspix

W czasie gdy w Rio de Janeiro rozgrywany był finał turnieju olimpijskiego w grze singlowej, w Cincinnati rozpoczął się siódmy w sezonie turnieju ATP World Tour Masters 1000 - zmagania Western & Southern Open.

Imprezę w stolicy stanu Ohio zainaugurował pojedynek Borny Coricia z Benoitem Paire'em. Był to mecz wzlotów i upadków obu tenisistów. Początkowo wszystko przebiegało po myśli Francuza, który prowadził już 6:1 i 1:0 z przewagą przełamania. Corić jednak odrobił stratę w drugiej partii i wygrał ją 6:3.

W trzecim secie inicjatywę znów odzyskał Paire, który wyszedł na prowadzenie 4:2. Jednak, jak w drugiej odsłonie, dał się dogonić i przegonić rywalowi. Corić zdobył cztery końcowe gemy z rzędu i zakończył ten mecz jako triumfator.

Chorwat, który w ciągu 96 minut gry zaserwował pięć asów i wykorzystał cztery z dziesięciu piłek na przełamanie, w II rundzie zagra z lepszym z pary Nick Kyrgios - Lucas Pouille.

W niedzielę miał odbyć się również mecz Ołeksandra Dołgopołowa z Kevinem Andersonem, lecz z powodu opadów deszczu został odwołany i przełożony na poniedziałek.

Z problemami, ale udało się zakończyć za to kwalifikacje. Awans do głównej drabinki wywalczyli Jiri Vesely, Yuichi Sugita, Michaił Jużny, Nikołoz Basilaszwili, Mischa Zverev, Malek Jaziri i John Millman.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)