WTA Cincinnati: Sania Mirza lepsza od Martiny Hingis w finale gry podwójnej

Sania Mirza i Barbora Strycova wygrały turniej WTA Premier 5 na kortach twardych w Cincinnati. W niedzielnym finale debla hindusko-czeska para pokonała Martinę Hingis i Coco Vandeweghe 7:5, 6:4.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS

Jeszcze trzy tygodnie temu Sania Mirza i Martina Hingis grały razem w turnieju w Montrealu, ale był to przedostatni wspólny występ "Santiny" w głównym cyklu. Przedostatni bowiem obie panie zdecydowały się na rozstanie i zagrają jeszcze razem tylko w tegorocznych Mistrzostwach WTA w Singapurze.

Niedzielny finał zawodów Western & Southern Open był zarazem pojedynkiem o pierwsze miejsce w rankingu deblowym. W partii otwarcia Hingis i Coco Vandeweghe prowadziły już 5:1, lecz nie wykorzystały trzech setboli i przegrały pięć gemów z rzędu. W drugiej odsłonie to Mirza i Barbora Strycova szybko zdobyły dwa przełamania i po 82 minutach triumfowały 7:5, 6:4.

Mirza, która od poniedziałku będzie samodzielną liderka rankingu deblowego, sięgnęła po 38. trofeum w głównym cyklu. Partnerująca jej Strycova cieszyła się z 19. tytułu.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,809 mln dolarów
niedziela, 21 sierpnia

finał gry podwójnej:

Sania Mirza (Indie, 7) / Barbora Strycova (Czechy, 7) - Martina Hingis (Szwajcaria, 4) / Coco Vandeweghe (USA, 4) 7:5, 6:4