WTA New Haven: Jelenie Ostapenko zabrakło amunicji. Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska miała problemy w pierwszym secie, ale zdołała w dwóch partiach pokonać Jelenę Ostapenko. Polka zwyciężyła zdolną Łotyszkę 7:5, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier na kortach twardych w New Haven.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / TANNEN MAURY

19-latka z Rygi ma ogromny potencjał, ale musi jeszcze sporo popracować nad regularnością i psychiką. Dla krakowianki był to wymarzony sprawdzian na inaugurację turnieju, co zresztą podkreśliła w pomeczowym wywiadzie, komplementując rywalkę. Łatwo nie było, choć Jelena Ostapenko rozpoczęła pojedynek od utraty podania. Wygrała pewnie pierwszy punkt, ale cztery następne sprezentowała czwartej obecnie rakiecie świata.

Ale Agnieszka Radwańska także nie miała zbyt dobrego początku. Polka grała bardzo nerwowo i niewiele brakowało, a przegrałaby trzy gemy z rzędu. Wróciła jednak ze stanu 0-40 i wygrała serwis na po 2. W pierwszych gemach panie sporo się myliły, ale kiedy opanowały emocje, to zaprezentowały kilka nietuzinkowych zagrań i pięknych kończących uderzeń.

Gra się wyrównała. Przy stanie 5:4 na korcie pojawiła się pełniąca funkcję trenerki mama łotewskiej tenisistki. Rady Jeleny Jakovlevej pobudziły córkę do walki i po kilku świetnych akcjach uzyskała ona setbola. Radwańska zareagowała w porę, zmuszając przeciwniczkę do błędu mocnym i płaskim forhendem. Zmarnowanej szansy Łotyszka nie była w stanie wyrzucić z głowy. W 12. gemie Polka zwieńczyła seta kapitalnym returnem po linii.

Skończyła się amunicja, zaczęły się problemy. Radwańska przełamała serwis rywalki już w gemie otwarcia drugiej odsłony, a po zmianie stron dołożyła kolejnego breaka, popisując się genialnym minięciem po krosie. Przy lepiej grającej Polce Ostapenko mogła tylko oddalić wizję porażki. W siódmym gemie 27-letnia krakowianka wykorzystała przy podaniu 39. singlistki świata premierowego meczbola i po 82 minutach triumfowała 7:5, 6:1.
Statystyki meczu Agnieszki Radwańskiej z Jeleną Ostapenko Statystyki meczu Agnieszki Radwańskiej z Jeleną Ostapenko
Kolejny mecz w turnieju Connecticut Open starsza z sióstr Radwańskich rozegra dopiero w czwartek. Rywalkę pozna w środowe popołudnie, kiedy zmierzą się Francuzka Caroline Garcia i Belgijka Kirsten Flipkens. Druga z pań dostała się do głównej drabinki jako "szczęśliwa przegrana" z eliminacji, w których odpadła... w II rundzie. We wtorek "Flipper" zwyciężyła Belindę Bencić 6:1, 4:6, 7:5. Garcia natomiast nie miała problemów z pokonaniem Iriny-Camelii Begu 6:1, 6:4. Rozpoczęty w niedzielę mecz z powodu opadów deszczu skończyła dopiero w poniedziałek.

Connecticut Open, New Haven (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 761 tys. dolarów
wtorek, 23 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1/WC) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 7:5, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej?