ATP Winston-Salem: Będzie nowy mistrz w historii turnieju. Kevin Anderson pokonany

Broniący tytułu Kevin Anderson już po pierwszym meczu zakończył zmagania w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Winston-Salem. Wtorkowym pogromcą reprezentanta RPA został Czech Jiri Vesely.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / WARREN TODA

Rozstawiony z "piątką" Kevin Anderson nie jest jeszcze w najwyższej formie po ostatnich problemach z barkiem i stopą. W Winston-Salem otrzymał w I rundzie wolny los, a we wtorek zmierzył się z Jirim Veselim. W partii otwarcia Czech był lepszy po tie breaku. W drugim secie jako jedyny zdobył przełamanie i zwyciężył ostatecznie 7:6(5), 6:4.

We wtorek stało się jasne, że na liście triumfatorów turnieju Winston-Salem Open pojawi się nowe nazwisko. Odpadł Anderson, przegrał także Lukas Rosol, który w 2014 roku pokonał w pamiętnym finale Jerzego Janowicza. Czecha wyrzucił z zawodów Steve Johnson, od poniedziałku nowy numerem jeden amerykańskiego tenisa. Reprezentant gospodarzy rozgromił w 57 minut Rosola 6:3, 6:2. Nie musiał nawet bronić żadnego break pointa, a sam przełamał trzykrotnie serwis przeciwnika.

Johnson straci na rzecz Johna Isnera miano pierwszej rakiety USA, jeśli nie wygra kolejnych meczów. W środę jego przeciwnikiem będzie Hiszpan Fernando Verdasco, który powrócił ze stanu 0-1 w setach i poskromił nadzieję amerykańskiego tenisa Taylora Fritza 3:6, 6:3, 6:2. W sumie do 1/8 finału zakwalifikowało się trzech tenisistów gospodarzy, bowiem do Johnsona dołączył Sam Querrey (męczył się z Hiszpanem Guillermo Garcią-Lopezem) i Bjorn Fratangelo (z trudem pokonał Włocha Paolo Lorenziego).

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 639,2 tys. dolarów
wtorek, 23 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 2/WC) - Aljaz Bedene (Wielka Brytania) 4:6, 6:3, 6:3
Pablo Cuevas (Urugwaj, 3) - Malek Jaziri (Tunezja) 7:5, 6:1
Steve Johnson (USA, 4) - Lukas Rosol (Czechy) 6:3, 6:2
Sam Querrey (USA, 6) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:3, 6:7(5), 7:5
Viktor Troicki (Serbia, 9) - Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:3, 7:5
Marcos Baghdatis (Cypr, 14) - Donald Young (USA) 6:4, 4:6, 6:4
Fernando Verdasco (Hiszpania, 15) - Taylor Fritz (USA) 3:6, 6:3, 6:2
Pablo Carreno (Hiszpania, 16) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:4, 7:5
Jiri Vesely (Czechy) - Kevin Anderson (RPA, 5) 7:6(5), 6:4