US Open: awans Igi Świątek i Darii Kuczer, nieudany debiut Wiktorii Kulik

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO /
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO /

Iga Świątek i Daria Kuczer awansowały do II rundy gry pojedynczej dziewcząt podczas US Open 2016. Z dalszą rywalizacją pożegnała się trzecia polska juniorka, Wiktoria Kulik.

Wszystkie trzy Polki rozgrywały swoje mecze praktycznie w tym samym czasie, ale jako pierwsza z kortu zeszła Wiktoria Kulik. 17-letnia łodzianka nie zaliczy debiutu w głównej drabince turnieju wielkoszlemowego (w Wimbledonie przegrała w eliminacjach) do udanych. Przegrała w trzech setach z Hinduską Pranjalą Yadlapalli.

Dobrą dyspozycję z eliminacji podtrzymuje Daria Kuczer, która po słabszym pierwszym secie kolejne dwa pewnie zapisała na swoim koncie i pokonała reprezentantkę gospodarzy Ann Li. W II rundzie szczecinianka zmierzy się z rozstawioną z "15" Yuki Naito.

W dwóch setach z występującą dzięki dzikiej karcie od organizatorów Whitney Osuigwe poradziła sobie Iga Świątek. To piąte zwycięstwo z rzędu 15-letniej warszawianki, która o przedłużenie tej serii powalczy z turniejową "14" Viktorią Kuzmovą.

"Polski" mecz zobaczymy w grze podwójnej dziewcząt. Kulik w parze z Tunezyjką Chiraz Bechri zmierzy się z rozstawionymi z "piątką" Świątek i Kają Juvan. Na drodze Kuczer i jej niemieckiej partnerki Iriny Cantos Siemers staną reprezentujące Stany Zjednoczone Kylie McKenzie i Carson Branstine.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy poniedziałek, 5 września

I runda gry pojedynczej juniorek:

Iga Świątek (Polska) - Whitney Osuigwe (USA, WC) 6:4, 6:4 Daria Kuczer (Polska) - Ann Li (USA, WC) 4:6, 6:1, 6:4 Pranjala Yadlapalli (Indie) - Wiktoria Kulik (Polska) 2:6, 6:3, 6:2

Która z polskich juniorek dojdzie dalej w US Open 2016?