WTA Hongkong: Venus Williams bez straty seta w II rundzie, trudna przeprawa Siniakovej

Venus Williams nie straciła seta w I rundzie turnieju WTA International w Hongkongu. Trudy dłuższego pojedynku musiała natomiast znieść Katerina Siniakova.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

Venus Williams, ubiegłoroczna półfinalistka turnieju WTA International w Hongkongu, udanie zainaugurowała siódmą edycję, pokonując 6:4, 6:1 Risę Ozaki. Mimo że Amerykanka spędziła na korcie godzinę i 13 minut, nie obyło się bez kłopotów. W pierwszym secie przegrywała bowiem 0:1, a nieco później 2:3 ze stratą podania. Była liderka rankingu poradziła sobie jednak w nieco trudniejszym momencie, a seta wygrała przełamując rywalkę, gdy ta posłała woleja w siatkę.

- Zwycięstwo to zwycięstwo - powiedziała Williams. - Moja rywalka zagrała bardzo dobrze. Popisywała się wieloma defensywnymi odegraniami, była bardzo konkurencyjna i chciała wygrać. Nie przejmowała się tym, że rywalizuje z dużo bardziej doświadczoną przeciwniczką. Szanuję jej ducha walki - pochwaliła 22-letnią, notowaną na 117. miejscu Japonkę Amerykanka.

Kolejną rywalką rozstawionej z numerem drugim Williams będzie Alize Cornet, która pokonała Varvarę Lepchenko 6:3, 6:2. Utytułowana Amerykanka jeszcze nigdy wcześniej nie przegrała z Francuzką. W sumie w ich sześciu dotychczasowych konfrontacjach straciła zaledwie seta.

Rozstawiona z numerem ósmym Daria Gawriłowa również zamknęła swój mecz w dwóch setach. Australijka pokonała Lin Zhu 6:0, 6:2, wygrywając w sumie 61 z 95 rozegranych punktów. Różnicę z pewnością robiło podanie - Gawriłowa zdobyła 73 procent piłek po trafionym pierwszym serwisie, natomiast Chinka tylko 48.

Australijka spotka się w II rundzie z Kateriną Siniakovą, która jako jedyna z singlistek rozegrała w poniedziałek trzysetówkę. Czeszka pokonała Nicole Gibbs 6:3, 4:6, 6:2.

We wtorek na korcie pojawią się m.in. Andżelika Kerber, Karolina Woźniacka i Johanna Konta.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)