Finały ATP World Tour: cenna wygrana Ivana Dodiga i Marcelo Melo

Ivan Dodig i Marcelo Melo pokonali Treata Hueya i Maksa Mirnego 7:5, 6:4. Chorwacko-brazylijski debel odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo w tegorocznych Finałach ATP World Tour.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA

Pojedynek dwóch pokonanych w niedzielnych meczach par trwał 76 minut. W partii otwarcia Treat Huey i Maks Mirny obronili trzy setbole i udanie powrócili ze stanu 3:5. Nie poszli jednak za ciosem i w 11. gemie ponownie stracili serwis, po czym przegrali seta 5:7.

W drugiej odsłonie Ivan Dodig i Marcelo Melo cierpliwie wyczekiwali swoich szans. Finaliści kończącego sezon Masters z 2014 roku zdobyli decydującego breaka w dziewiątym gemie, zaś po zmianie stron pewnie wykorzystali drugiego meczbola. W całym spotkaniu chorwacko-brazylijski debel zwyciężył zatem 7:5, 6:4 i znacznie zwiększył swoje szanse na przejście do dalszej fazy.
Po dwóch kolejkach sytuacja w Grupie B ciągle nie jest jasna. Szansę awansu do półfinału zachowały bowiem wszystkie cztery pary. Najmniejsze mają Huey i Mirny, którzy w czwartek muszą koniecznie pokonać w dwóch setach braci Bryanów oraz liczyć na wygraną Jamie'ego Murraya i Bruno Soaresa nad duetem Dodig i Melo w stosunku 2-0. Wówczas o obsadzie miejsc 2-4 zadecyduje procent wygranych gemów.
Możliwe scenariusze awansu do półfinału w Grupie B turnieju debla Możliwe scenariusze awansu do półfinału w Grupie B turnieju debla
Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania) Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7,5 mln dolarów wtorek, 15 listopada

Grupa B (Stefan Edberg, Anders Järryd)

Ivan Dodig (Chorwacja, 6) / Marcelo Melo (Brazylia, 6) - Treat Huey (Filipiny, 8) / Maks Mirny (Białoruś, 8) 7:5, 6:4