ATP Auckland: amerykański półfinał dla Jacka Socka, imponujący Joao Sousa w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Soren Andersson /
PAP/EPA / Soren Andersson /

W amerykańskim półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Auckland Jack Sock w dwóch setach pokonał Steve'a Johnsona. Drugim finalistą został Joao Sousa, który wygrał z Marcosem Baghdatisem.

Tenisiści zwykli mawiać, że pojedynek z przyjacielem jest trudny. W piątek Jack Sock odrzucił na bok wszystkie sentymenty i pokazał to, co ma najlepsze. W półfinale turnieju ATP w Auckland z rodakiem Steve'em Johnsonem Amerykanin był skuteczny, precyzyjny i usposobiony ofensywnie. Do zwycięstwa 6:3, 6:4 i wyjścia na prowadzenie 3-1 w bilansie bezpośrednich konfrontacji z Johnsonem potrzebował tylko 70 minut.

Tym samym Sock drugi raz z rzędu awansował do finału zmagań w Auckland. Ubiegłorocznego meczu o tytuł jednak miło nie wspomina, ponieważ skreczował w starciu z Roberto Bautistą. - Nie było łatwo, bo Steve jest świetnym tenisista. Na szczęście w każdym z setów zdobywałem przewagę przełamania - mówił Amerykanin, który ma w dorobku jeden tytuł rangi ATP World Tour (Houston 2015).

W tegorocznej edycji ASB Classic znakomicie prezentuje się nie tylko Sock, ale i Joao Sousa. Portugalczyk jeszcze nie stracił seta, a w piątkowym półfinale pokonał 6:1, 7:5 rozstawionego z numerem ósmym Marcosa Baghdatisa.

- Przed sezonem trenowałem naprawdę ciężko i ta praca daje teraz efekty. Świetnie czuję się w Auckland. Im dłużej trwa turniej, tym gram coraz lepiej, dlatego nie mogę doczekać się finału - mówił Sousa, dwukrotny mistrz imprez głównego cyklu.

Sobotni finał (początek o godz. 2:30 czasu polskiego) będzie drugim starciem pomiędzy Sockiem a Sousą. Poprzednie, w maju 2016 roku w Madrycie, zakończyło się wygraną portugalskiego tenisisty w trzech setach.

ASB Classic, Auckland (Nowa Zelandia) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 450 tys. dolarów piątek, 13 stycznia

półfinał gry pojedynczej:

Jack Sock (USA, 4) - Steve Johnson (USA, 7) 6:3, 6:4 Joao Sousa (Portugalia) - Marcos Baghdatis (Cypr, 8) 6:1, 7:5

{"id":"","title":""}