ATP Quito: Roberto Carballes zakończył karierę Giovanniego Lapenttiego, Victor Estrella rozpoczął walkę o trzeci tytuł

Broniący tytułu Victor Estrella w trzech setach pokonał Andreja Martina w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Quito. Giovanni Lapentti przegrał mecz 1/8 finału z Roberto Carballesem i zakończył karierę.

Marcin Motyka
piłka tenisowa na korcie Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłka tenisowa na korcie

W 2015 roku Victor Estrella wygrał turniej ATP w Quito i został pierwszym tenisistą z Dominikany, który zdobył tytuł w głównym cyklu. W zeszłym sezonie skutecznie obronił mistrzostwo, a w tym roku przybył do Ekwadoru po trzecie trofeum. Początek walki o hat-trick okazał się jednak bardzo trudny. W środowym meczu I rundy 36-latek z Domikany potrzebował godziny i 52 minut, aby pokonać 3:6, 6:2, 6:4 Andreja Martina.

- Jestem bardzo zadowolony. Gdy wychodziłem na kort, odżyły we mnie wspomnienia. To dla mnie wyjątkowe miejsce - mówił Estrella, który w II rundzie zagra z najwyżej rozstawionym Ivo Karloviciem. - Będę musiał utrzymywać własny serwis, bo bardzo trudno go przełamać i każda strata podania może być dla mnie bolesna w skutkach. Spodziewam się trudnego meczu, który będzie mnie kosztował mnóstwo energii - dodał obrońca tytułu.

Giovanni Lapentti już nigdy nie pojawi się w zawodowych rozgrywkach. 34-letni Ekwadorczyk zapowiedział, że Ecuador Open 2017 to jego pożegnalny występ. Karierę zakończył w środę dokładnie o godz. 21:31 czasu lokalnego. O tej właśnie porze posłał return w siatkę i zakończył mecz z Roberto Carballesem, przegrywając 3:6, 4:6. - To był dla mnie trudny mecz. Od początku nie mogłem skoncentrować - przyznał wzruszony Lapentti.

Carballes natomiast w ćwierćfinale zagra z rodakiem, Albertem Ramosem. Rozstawiony z numerem drugim na zakończenie środowej gier oddał tylko pięć gemów kwalifikantowi Alejandro Falli.

Bardzo ciekawe widowisko stworzyli Thomaz Bellucci i Janko Tipsarević. Ostatecznie Brazylijczyk triumfował po 130 minutach gry i dwóch tie breakach. O półfinał oznaczony "czwórką" Bellucci powalczy z Renzo Olivo, który wyeliminował Santiago Giraldo.