WTA Doha: Garbine Muguruza bez problemów w II rundzie, krecz Timei Bacsinszky

Garbine Muguruza nie miała większych kłopotów z awansem do II rundy turnieju WTA Premier w Dosze. Swoje mecze wygrały również Monica Puig i Julia Putincewa. Ostatnia z tenisistek skorzystała na kreczu Timei Bacsinszky.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / JULIAN SMITH

Jeszcze w niedzielę Garbine Muguruza rywalizowała w rozgrywkach Pucharu Federacji w Ostrawie. Hiszpanka pokonała prawie cztery tysiące kilometrów, aby dostać się do stolicy Kataru, gdzie miała we wtorek rozegrać pierwszy mecz. Deszcz przyszedł z pomocą triumfatorce Rolanda Garrosa 2016, która zyskała nieco więcej czasu na regenerację. Finalnie piąta rozstawiona i posiadająca dziką kartę Cagla Buyukakcay pojawiły się na korcie centralnym w Dosze w środę.

Siódma na świecie Muguruza nie miała większych kłopotów z pokonaniem Turczynki. Po godzinie i 15 minutach zwyciężyła 6:3, 6:2, broniąc dwa z trzech break pointów. Hiszpanka trafiała pierwszym podaniem na poziomie 70 procent, a w sumie zapisała na swoim koncie 62 ze 102 rozegranych punktów. Jej kolejną rywalką będzie albo Timea Babos, albo Shuai Zhang. Sezon temu 23-latka doszła do ćwierćfinału w stolicy Kataru, jednak wówczas ta impreza miała rangę WTA Premier. Obecnie jest ona niższa (WTA Premier).

Timea Bacsinszky nie ukończyła spotkania z Julią Putincewą z powodu kontuzji lewej nogi. Szwajcarka skreczowała po przegranym pierwszym secie 1:6. Rywalką Kazaszki w II rundzie katarskich zmagań będzie Monica Puig. Portorykanka potrzebowała zaledwie 40 minut, aby pokonać Laurę Siegemund. W całym meczu straciła tylko gema.