WTA Indian Wells: lawina niewymuszonych błędów Eugenie Bouchard, Agnieszka Radwańska poznała rywalkę

Eugenie Bouchard przegrała w trzech setach z Anniką Beck w I rundzie zawodów rangi WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Swoją pierwszą rywalkę w turnieju poznała Agnieszka Radwańska.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / JULIAN SMITH

67 punktów oddanych praktycznie za darmo nie mogło pomóc Eugenie Bouchard przeciwko tak zdeterminowanej Annice Beck. Niemka ciężko pracowała przy każdej akcji, biegała do praktycznie wszystkich piłek, raz za razem deprymując tym Kanadyjkę. Pomimo porażki w I secie, ostatecznie przyniosło to efekt w postaci zwycięstwa 3:6, 6:2, 6:2.

- Wiedziałam, że w trudnych momentach jej forhend staje się bardzo nierówny i dużo słabszy niż zwykle, dlatego starałam się atakować głównie na tę stronę - przyznała po meczu Beck, która w II rundzie zmierzy się z Kristiną Mladenović.

Swoją pierwszą przeciwniczkę w tegorocznym turnieju poznała także Agnieszka Radwańska. Będzie nią Sara Sorribes, niespodziewana pogromczyni Jekateriny Makarowej. Zwycięstwo w dwóch setach nad byłą ósmą rakietą świata daje Hiszpance upragniony awans do czołowej "100" rankingu WTA.

Od czasu październikowego finału zawodów w Linzu, Viktorija Golubić odniosła w głównym cyklu zaledwie jedno zwycięstwo. W Indian Wells nie powiększy tego dorobku, choć w III secie przeciwko Lauren Davis serwowała na mecz, jednak to reprezentantka gospodarzy zagra z Anastasiją Sevastovą.

Dobra passa Łesi Curenko ze zwycięskiego turnieju w Acapulco nie trwała zbyt długo. Przerwała ją Shuai Peng, która o miejsce w głównej drabince walczyła w eliminacjach. Chinka wygrała po ponad dwugodzinnej walce i o awans do III rundy zmierzy się z Aną Konjuh.

Annika Beck (Niemcy) - Eugenie Bouchard (Kanada) 3:6, 6:2, 6:2
Donna Vekić (Chorwacja, WC) - Alison Riske (USA) 6:3, 7:6(2)
Sara Sorribes (Hiszpania, Q) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:4, 6:2
Shuai Peng (Chiny, Q) - Łesia Curenko (Ukraina) 6:2, 2:6, 7:5
Shelby Rogers (USA) - Jennifer Brady (USA, WC) 6:4, 7:6(4)
Varvara Lepchenko (USA, Q) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 4:6, 6:2, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do III rundy turnieju w Indian Wells?