ATP Indian Wells: Jack Sock półfinałowym rywalem Rogera Federera

Jack Sock uzupełnił grono półfinalistów rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. W piątkowym ćwierćfinale Amerykanin w trzech setach pokonał Keia Nishikoriego.

Marcin Motyka
PAP/EPA / LARRY W. SMITH

W drodze do ćwierćfinału turnieju ATP w Indian Wells Jack Sock rozegrał same trzysetówki. Kei Nishikori natomiast nie stracił ani jednej partii. Amerykanin nigdy wcześniej nie doszedł do 1/2 finału zmagań serii Masters 1000 ani nie pokonał tak wysoko notowanego rywala jak Japończyk (ATP 5). Od piątku to już jest nieaktualne. Bowiem to właśnie Sock wygrał ostatni mecz 1/4 finału BNP Paribas Open, odnosząc swoje największe zwycięstwo w karierze.

- Chcę grać ofensywny tenis - powiedział podczas trwania turnieju w Indian Wells Amerykanin. I jak zapowiedział, tak zrobił. Rozpoczął mecz niewiarygodnie agresywnie nastawiony, szybko wywalczył przełamanie i wyszedł na prowadzenie 3:0, by zwyciężyć w inauguracyjnej odsłonie 6:3.

Obaj grali falami. Gdy jeden wznosił się na wyższy poziom, rywal był wyraźnie słabszy. W drugim secie na korcie dominował Nishikori. Japończyk wykorzystał słabszą postawę przeciwnika, wywalczył dwa przełamania i pewnie wygrał tę partię.

W decydującym secie obaj mieli swoje szanse. Tyle że Nishikori je marnował, a Sock przeciwnie - wykorzystywał. Amerykanin przełamał na 2:0, następnie po niesamowicie zaciętym gemie na 4:1 i mógł poczuć się komfortowo.

Mimo wysokiego prowadzenia tenisista z Nebraski zachował jednak koncentrację. Nishikori starał się, walczył, ale jego dyspozycja była daleka od optymalnej. To nie był jego dzień, za to wielki dla Socka.

Tym samym Sock pierwszy raz w karierze znalazł się w półfinale turnieju rangi ATP Masters 1000. O finał zmagań w Indian Wells, w sobotę, Amerykanin powalczy z Rogerem Federerem, z którym w głównym cyklu grał dwukrotnie (w 2015 roku w Indian Wells i w Bazylei) i oba spotkania przegrał w dwóch setach.