ATP Indian Wells: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w finale debla!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do finału debla rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. W piątkowym połfinale polsko-austriacka para pokonała Jamie'ego Murraya i Bruno Soaresa.

Marcin Motyka
Getty Images / Lintao Zhang

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali, choć byli o krok od porażki. W pierwszym secie bowiem obaj mieli problemy z serwisem i przegrali tę partię 3:6, a w drugiej przegrywali już 2:4 po tym, jak przełamany został Brazylijczyk.

Wówczas ruszyli jednak pogoń. Przełamali Bruno Soaresa, czym odrobili stratę w drugiej odsłonie, a w 11. gemie znów odebrali podanie 35-latkowi z Belo Horizonte, kończąc po chwili seta.

Rozstrzygający o triumfie super tie break był wyrównany tylko do stanu 5-5. Od tego momentu polsko-brazylijski duet zdobył pięć punktów z rzędu i mógł się cieszyć z awansu do finału.

Mecz trwał 92 minuty. W tym czasie Polak i Brazylijczyk posłali dwa asy, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, trzykrotnie zostali przełamani, wykorzystali dwa z trzech break pointów i łącznie zdobyli 65 punktów, o cztery mniej od rywali.

Dla Kubota i Melo to trzeci wspólny finał w głównym cyklu. Oba poprzednie (w Wiedniu w sezonach 2015 i 2016) wygrali. Ogółem o deblowe trofeum na poziomie ATP World Tour lublinianin zagra 25. raz, a jego partner - 42.

Kubot został tym samym drugim w historii polskim finalistą turnieju w Indian Wells. Tym pierwszym był Jerzy Janowicz, który w 2013 roku wraz z Treatem Hueyem przegrał pojedynek o mistrzostwo z braćmi Bobem i Mikiem Bryanami.

W sobotnim finale (początek nie wcześniej niż o godz. 1:00 czasu polskiego) Kubot i Melo zmierzą się z Ravenem Klaasenem i Rajeevem Ramem. Afrykaner i Amerykanin w 1/2 finału pokonali 6:2, 6:4 parę Gilles Muller / Sam Querrey.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Plexipave), pula nagród 6,993 mln dolarów
piątek, 17 marca

półfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 8) / Marcelo Melo (Brazylia, 8) - Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4) 3:6, 7:5, 10-5

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrają finał?