ATP Houston: Jack Sock pożegnał Tommy'ego Haasa. Pięciu Amerykanów gra dalej

Pięciu reprezentantów USA zameldowało się w ćwierćfinale turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Houston. Problemy mieli najwyżej rozstawieni Jack Sock i John Isner, którzy stracili po secie.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / PAUL BUCK

Faworyci gospodarzy nie zawiedli. Po powrocie z wyjazdowego spotkania z Australią w ramach Pucharu Davisa szybko zaaklimatyzowali się na teksańskiej mączce i wygrali pierwsze pojedynki. Najwyżej rozstawiony Jack Sock stracił niespodziewanie seta z 39-letnim Tommym Haasem, ale po godzinie i 55 minutach wygrał ostatecznie 6:4, 3:6, 6:3. W piątkowym ćwierćfinale rywalem Amerykanina będzie oznaczony "szóstką" Hiszpan Feliciano Lopez, który w trzech partiach zwyciężył Koreańczyka Hyeona Chunga.

Grający z "dwójką" John Isner był dwie piłki od porażki w meczu z Leonardo Mayerem, ale ani razu nie stracił serwisu i po trzysetowym boju pokonał Argentyńczyka 6:7(5), 7:6(3), 6:3. "Big John" posłał w czwartek 20 asów i w piątek zmierzy się ze swoim rodakiem Ernesto Escobedo, który w debiucie w turnieju głównego cyklu rozgrywanym na mączce dotarł do ćwierćfinału. Grający z dziką kartą Amerykanin powrócił ze stanu 0-1 w setach, by wyeliminować Brazylijczyka Thiago Monteiro.

W dwóch partiach zwieńczyli swoje pojedynki inni faworyci gospodarzy - Sam Querrey i Steve Johnson. Pierwszy z nich pokonał Argentyńczyka Horacio Zeballosa 6:3, 6:3, dzięki czemu zagra w piątek z Brazylijczykiem Thomazem Belluccim. Johnson natomiast wygrał z Niemcem Dustinem Brownem 7:6(12), 6:4 i w ćwierćfinale skrzyżuje rakiety z Hiszpanem Fernando Verdasco.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)