Puchar Federacji: elektryzujące widowisko w meczu Włoszek z Tajwankami, punkty Andżeliki Kerber i Simony Halep

Andżelika Kerber i Simona Halep zdobyły punkty dla swoich reprezentacja w meczach barażowych w Pucharze Federacji. Najbardziej emocjonujący pojedynek dnia rozegrały Martina Trevisan i Ya-Hsuan Lee.

PAP/EPA / RONALD WITTEK

W sobotę najwięcej emocji w barażach dostarczyło spotkanie Martiny Trevisan z Ya-Hsuan Lee. W III secie Włoszka trzy razy nie wykorzystała serwisu po wygraną (przy 6:5, 8:7 i 10:9), ale za czwartym razem dopięła swego i zwyciężyła 2:6, 6:3, 12:10. W trwającym dwie godziny i 55 minut spotkaniu obie tenisistki miały po 18 break pointów i wykorzystały po 11. Trevisan zdobyła o siedem punktów więcej niż Lee (125-118). Włoszki w Barletcie prowadzą z Tajwankami 2-0. Drugi punkt dla ekipy z Półwyspu Apenińskiego zdobyła Sara Errani, która oddała dwa gemy Chieh-Yu Hsu.

W Konstancy Rumunki remisują z Brytyjkami. Na zwycięstwo Simona Halep nad Heather Watson, Johanna Konta odpowiedziała pokonaniem Sorany Cirstei. Mecz ten znalazł się w cieniu skandalu z udziałem kapitana drużyny gospodarzy Ilie Nastase, który obraził liderkę reprezentacji Wielkiej Brytanii. W sobotę Australijki straciły 11 gemów w wyjazdowym spotkaniu z Serbkami. Ashleigh Barty pokonała Aleksandrę Krunić, a Daria Gawriłowa nie dała szans Ivanie Jorović.

W starciu Kanadyjek z Kazaszkami jest remis. W Montrealu nieoczekiwanie problemy z 16-letnią Bianką Andreescu miała Julia Putincewa, która zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:4. Stan rywalizacji wyrównała Francoise Abanda, która pokonała 6:3, 6:4 Jarosławę Szwiedową.

W barażach o Grupę Światową Francja prowadzi z Hiszpanią. Kristina Mladenović w 50 minut rozbiła 6:0, 6:2 Silvię Soler. Pauline Parmentier wróciła z 1:4 w I secie i pokonała 6:4, 6:2 Sarę Sorribes po dwóch godzinach i 18 minutach walki. W Stuttgarcie zawiodła Elina Switolina, która przegrała 6:4, 1:6, 4:6 z Julią Görges. Na 2-0 Niemki wyprowadziła Andżelika Kerber, która oddała pięć gemów Łesi Curenko.

W meczu Rosja - Belgia jest remis. Mistrzyni turnieju w Indian Wells Jelena Wiesnina pokonała 6:3, 6:4 Alison van Uytvanck. Niespodziewanie Anastazja Pawluczenkowa uległa 4:6, 0:6 Elise Mertens. W spotkaniu Słowacja - Holandia również żadna z drużyn nie jest bliżej zwycięstwa. Jana Cepelova oddała pięć gemów Richel Hogenkamp, a półfinalistka Rolanda Garrosa 2016 Kiki Bertens wygrała 6:1, 6:3 z Rebeccą Sramkovą.

BARAŻE O GRUPĘ ŚWIATOWĄ

Francja - Hiszpania 2:0, Halle Andre Vacheresse, Roanne (Francja)
baraż o Grupę Światową, kort ziemny w hali
sobota-niedziela, 22-23 kwietnia

Gra 1.: Kristina Mladenović - Silvia Soler 6:0, 6:1
Gra 2.: Pauline Parmentier - Sara Sorribes 6:4, 6:2
Gra 3.: Kristina Mladenović - Sara Sorribes *niedziela, od godz. 12:00
Gra 4.: Pauline Parmentier - Silvia Soler *niedziela
Gra 5.: Alize Cornet / Amandine Hesse - Maria Jose Martinez Sanchez / Olga Saez Larra *niedziela

Rosja - Belgia 1:1, Łużniki, Small Sports Arena, Moskwa (Rosja)

Gra 1.: Jelena Wiesnina - Alison van Uytvanck 6:3, 6:4
Gra 2.: Anastazja Pawluczenkowa - Elise Mertens 4:6, 0:6
Gra 3.: Jelena Wiesnina - Elise Mertens *niedziela, od godz. 13:30
Gra 4.: Anastazja Pawluczenkowa - Alison van Uytvanck *niedziela
Gra 5.: Anna Blinkowa / Daria Kasatkina - An-Sophie Mestach / Maryna Zaniewska *niedziela

Niemcy - Ukraina 2:0, Porsche Arena, Stuttgart (Niemcy)

Gra 1.: Julia Görges - Elina Switolina 4:6, 6:1, 6:4
Gra 2.: Andżelika Kerber - Łesia Curenko 6:1, 6:4
Gra 3.: Andżelika Kerber - Elina Switolina *niedziela, od godz. 11:00
Gra 4.: Julia Görges - Łesia Curenko *niedziela
Gra 5.: Laura Siegemund / Carina Witthöft - Nadia Kiczenok / Olga Sawczuk *niedziela

Słowacja - Holandia 1:1, Aegon Arena, Bratysława (Słowacja)

Gra 1.: Jana Cepelova - Richel Hogenkamp 6:3, 6:2
Gra 2.: Rebecca Sramkova - Kiki Bertens 1:6, 3:6
Gra 3.: Jana Cepelova - Kiki Bertens *niedziela, od godz. 13:00
Gra 4.: Rebecca Sramkova - Richel Hogenkamp *niedziela
Gra 5.: Jana Cepelova / Kristina Kucova - Cindy Burger / Arantxa Rus *niedziela

BARAŻE O GRUPĘ ŚWIATOWĄ II

Rumunia - Wielka Brytania 1:1, Tennis Club IDU, Konstanca (Rumunia)
baraż o Grupę Światową II, kort ziemny

Gra 1.: Simona Halep - Heather Watson 6:4, 6:1
Gra 2.: Sorana Cirstea - Johanna Konta 2:6, 3:6
Gra 3.: Simona Halep - Johanna Konta *niedziela, od godz. 10:00
Gra 4.: Irina-Camelia Begu - Heather Watson *niedziela
Gra 5.: Sorana Cirstea / Monica Niculescu - Jocelyn Rae / Laura Robson *niedziela

Włochy - Tajwana 2:0, Circolo Tennis Barletta, Barletta (Włochy)

Gra 1.: Martina Trevisan - Ya-Hsuan Lee 2:6, 6:3, 12:10
Gra 2.: Sara Errani - Chieh-Yu Hsu 6:0, 6:2
Gra 3.: Sara Errani - Ya-Hsuan Lee *niedziela, od godz. 11:30
Gra 4.: Martina Trevisan - Chieh-Yu Hsu *niedziela
Gra 5.: Jasmine Paolini / Camilla Rosatello - Chia-Jung Chuang / Ching-Wen Hsu *niedziela

Serbia - Australia 0:2, Kristalna Dvorana Sports Hall, Zrenjanin (Serbia)
baraż o Grupę Światową II, kort twardy w hali

Gra 1.: Aleksandra Krunić - Ashleigh Barty 4:6, 3:6
Gra 2.: Ivana Jorović - Daria Gawriłowa 2:6, 2:6
Gra 3.: Aleksandra Krunić - Daria Gawriłowa *niedziela, od godz. 13:00
Gra 4.: Ivana Jorović - Ashleigh Barty *niedziela
Gra 5.: Aleksandra Krunić / Nina Stojanović - Ashleigh Barty / Casey Dellacqua *niedziela

Kanada - Kazachstan 1:1, Uniprix Stadium, Montreal (Kanada)

Gra 1.: Bianca Andreescu - Julia Putincewa 4:6, 6:4, 4:6
Gra 2.: Francoise Abanda - Jarosława Szwiedowa 6:3, 6:4
Gra 3.: Francoise Abanda - Julia Putinewa*niedziela, od godz. 18:00
Gra 4.: Bianca Andreescu - Jarosława Szwiedowa *niedziela
Gra 5.: Gabriela Dabrowski / Katherine Sebov - Jarosława Szwiedowa / Galina Woskobojewa *niedziela

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto wygra baraż o Grupę Światową II Pucharu Federacji?