WTA Stuttgart: Nocne granie nie dla Katarzyny Piter. Polka znów gorsza od Oceane Dodin

Katarzyna Piter nie zagra w głównej drabince halowego turnieju WTA Premier na kortach ziemnych w Stuttgarcie. W sobotnim pojedynku I rundy eliminacji Polka przegrała z Francuzką Oceane Dodin 3:6, 4:6.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / LYNN BO BO

Pojedynek Katarzyny Piter (WTA 211) z Oceane Dodin (WTA 60) zaplanowano jako ósmy w kolejności od godz. 10:00, dlatego obie panie pojawiły się na korcie około godz. 22:30. Polka straciła serwis już w gemie otwarcia, ale szybko odrobiła stratę. Od stanu 3:2 przegrała jednak cztery gemy z rzędu i w efekcie całą premierową odsłonę.

W drugim secie powtórzyła się historia z pierwszej części spotkania. Piter wróciła ze stanu 0:3, lecz końcówka znów należała do Dodin. Francuzka decydujący cios zadała w 10. gemie, w którym wykorzystała drugiego meczbola. Po 72 minutach zwyciężyła pewnie 6:3, 6:4.

Tenisistka z Poznania po raz czwarty z rzędu musiała uznać wyższość reprezentantki Trójkolorowych. Wcześniej przegrała z nią w Dijon (2012), Limoges (2014) i Barcelonie (2016). W czterech pojedynkach Polka zabrała 20-letniej Francuzce tylko seta.

W głównej drabince turnieju Porsche Tennis Grand Prix wystąpi tylko jedna z Biało-Czerwonych, Agnieszka Radwańska. Jej pierwszą przeciwniczką będzie Rosjanka Jekaterina Makarowa.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)