WTA Praga: Karolina Woźniacka i Samantha Stosur za burtą! Lucie Safarova wycofała się

Dunka Karolina Woźniacka i Australijka Samantha Stosur nie awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w Pradze.

PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Karolina Woźniacka (WTA 11) przegrała 7:5, 3:6, 6:7(5) z Jeleną Ostapenko (WTA 50). W niezwykle emocjonującym III secie Dunka obroniła trzy piłki meczowe i z 3:5 wyszła na 6:5. Jednak w 12. gemie była liderka rankingu sama zmarnowała meczbola, a w tie breaku triumfowała Łotyszka. Mecz trwał dwie godziny i 46 minut. Woźniacka zaserwowała siedem asów, ale aż dziewięć razy oddała podanie.

Samantha Stosur (WTA 19) w ubiegłym roku doszła w Pradze do finału. Teraz już w II rundzie została zaskoczona przez Beatriz Haddad Maię (WTA 144), z którą przegrała 3:6, 2:6. W trwającym 78 minut meczu Brazylijka obroniła trzy z czterech break pointów i zdobyła 31 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W ćwierćfinale Haddad Maia zagra z Kristyną Pliskovą (WTA 58). Czeszka w środę nie musiała wychodzić na kort. Miała zmierzyć się z Lucie Safarovą (WTA 37), jednak mistrzyni imprezy sprzed roku wycofała się z powodu choroby.

Barbora Strycova (WTA 18) wykorzystała pięć z 13 break pointów i pokonała 6:3, 7:5 Lucie Hradecką (WTA 173). Katerina Siniakova (WTA 39) rozegrała drugi trzysetowy mecz w tym tygodniu. W I rundzie męczyła się z Danką Kovinić, a w walce o ćwierćfinał wygrała 4:6, 6:4, 6:4 z Natalią Wichliancewą (WTA 77). W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu było 13 przełamań, z czego siedem zaliczyła 20-latka z Hradec Kralove. Strycova i Siniakova zmierzą się o półfinał.

Camila Giorgi (WTA 99) poszła za ciosem po wyeliminowaniu Karoliny Pliskovej. Włoszka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów i pokonała 4:6, 6:3, 6:2 Qiang Wang (WTA 57). W ćwierćfinale rywalką Giorgi będzie Mona Barthel (WTA 82), która zaserwowała 14 asów i wygrała 6:3, 6:1 z Oceane Dodin (WTA 63).

Ana Konjuh (WTA 33) wygrała 6:4, 7:6(2) z Marketą Vondrousovą (WTA 115). Chorwatka prowadziła 6:4, 5:2, ale przegrała trzy gemy z rzędu. Zmarnowała trzy piłki meczowe, jednak w tie breaku przypieczętowała zwycięstwo. W trwającym 95 minut spotkaniu wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. W ćwierćfinale Konjuh zagra z Ostapenko.