WTA Rzym: Karolina Pliskova w ćwierćfinale, Elina Switolina zakończyła wspaniałą serię Mony Barthel

Czeszka Karolina Pliskova pokonała 6:1, 7:5 Szwajcarkę Timeę Bacsinszky i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 w Rzymie.

PAP/EPA / CLAUDIO ONORATI

Karolina Pliskova (WTA 3) świetnie rozpoczęła sezon, ale na kortach ziemnych złapała zadyszkę. W Stuttgarcie, Pradze i Madrycie nie udało się jej wygrać dwóch meczów z rzędu. W Rzymie zameldowała się w ćwierćfinale dzięki zwycięstwom nad Lauren Davis i Timeą Bacsinszky (WTA 34).

Pliskova prowadziła ze Szwajcarką 6:1, 3:1, ale w II secie przegrała trzy gemy z rzędu. Przy 5:5 Czeszka zaliczyła przełamanie, które okazało się decydujące. Bacsinszky mogła doprowadzić do tie breaka, ale zmarnowała trzy break pointy. Mecz finalistka US Open 2016 zakończyła wygrywającym serwisem.

W trwającym 80 minut spotkaniu Pliskova obroniła cztery z pięciu break pointów i zdobyła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Czeszka posłała 27 kończących uderzeń i popełniła 14 niewymuszonych błędów. Bacsinszky miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w Rzymie. Dwa lata temu Szwajcarka zwyciężyła 6:4, 6:0.

Elina Switolina (WTA 11) pokonała 3:6, 6:0, 6:0 Monę Barthel (WTA 60). W trwającym godzinę i 41 minut spotkaniu obie tenisistki miały po 12 break pointów - Ukrainka wykorzystała osiem, a Niemka trzy. Zawodniczka z Neumünster popełniła 10 podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 38 punktów przy swoim drugim podaniu. Naliczono jej 21 kończących uderzeń i 43 niewymuszone błędy. Switolina miała 25 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki.

Wspaniała seria Barthel dobiegła końca. Niemka na kortach ziemnych wygrała 12 meczów z rzędu, osiem w drodze po tytuł w Pradze i cztery w Rzymie. W poniedziałek wróci do Top 50 rankingu.

Switolina podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Barthel. O ćwierćfinał Ukrainka zmierzy się z Pliskovą, z którą wygrała tylko dwa z siedmiu dotychczasowych spotkań. Będzie to ich druga konfrontacja w 2017 roku. W styczniu w Brisbane w półfinale ze zwycięstwa cieszyła się Czeszka.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)