Barbora Strycova zastraszana w przerwie swojego meczu. "Jeśli przegrasz, znajdę cię"

Już kilka tygodni temu Barbora Strycova informowała o groźbach kierowanych pod jej adresem, jednak w poniedziałek miała z nimi styczność na żywo. W przerwie jej meczu I rundy Wimbledonu jeden z kibiców zastraszył ją personalnie.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Korty przy Church Road dotychczas przywodziły na myśl Barbory Strycovej tylko dobre wspomnienia. To tutaj w 2014 roku doszła do swojego pierwszego singlowego ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego i rozpoczęła marsz do pierwszej "20" rankingu WTA. Niestety, od poniedziałku Czeszka może nie czuć się tam komfortowo.

Kiedy jej mecz z Veronicą Cepede Royg został przerwany z powodu opadów deszczu, a zawodniczki opuszczały kort, do Strycovej podszedł jeden z widzów i powiedział: - Postawiłem na ciebie dużo kasy, więc jeśli nie wygrasz, znajdę cię - zrelacjonowała 31-latka z Pilzna.

20. rakieta świata informowała już o groźbach pod jej adresem po meczu w II rundzie turnieju w Birmingham, kiedy otrzymywała mnóstwo wulgarnych wiadomości od niezadowolonych "kibiców".

- Choć od razu zgłosiłam to władzom turnieju, powróciłam na kort zestresowana i pełna strachu - przyznała Czeszka, która pomimo tak nieprzyjemnej sytuacji zdołała dokończyć mecz z korzystnym wynikiem, wygrywając 6:3, 6:3. "Mężczyzny w krótkich włosach, zielonej koszulce i z brodą", jak opisała go Strycova, jeszcze nie znaleziono.

Czy tenisiści zasługują na dodatkową ochronę przed i w trakcie swoich meczów?