ATP Kitzbühel: Hubert Hurkacz podzielił los Jerzego Janowicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz nie wystąpi w głównej drabince rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Kitzbühel. W sobotę Polak przegrał mecz I rundy kwalifikacji z Facundo Bagnisem.

Dla Huberta Hurkacza (ATP 335) był to debiut w eliminacjach turnieju rangi ATP World Tour. Polak zmierzył się z Facundo Bagnisem. Argentyńczyk to aktualnie 107. gracz świata. W karierze wygrał 11 turniejów rangi ATP Challenger Tour (wszystkie na kortach ziemnych), w tym sześć w obecnym sezonie.

Polak nie był faworytem sobotniego pojedynku, ale rozpoczął bardzo obiecująco i już w gemie otwarcia zanotował przełamanie. Ostatecznie jednak uległ wyżej notowanemu rywalowi 3:6, 6:2, 1:6.

Mecz trwał 82 minuty. W tym czasie 20-letni Hurkacz posłał trzy asy, popełnił 11 podwójnych błędów serwisowych, sześciokrotnie został przełamany, wykorzystał cztery z ośmiu break pointów i łącznie zdobył 64 punkty, o 13 mniej od przeciwnika.

Tym samym w głównej drabince turnieju w Kitzbühel nie wystąpi ani jeden reprezentant Polski. Kilka godzin przed Hurkaczem porażkę poniósł Jerzy Janowicz. Łodzianin przegrał z Michaelem Linzerem.

Bagnis natomiast w finale eliminacji zmierzy się z Thiago Monteiro (ATP 114). Rozstawiony z numerem piątym Brazylijczyk w sobotę pokonał 6:2, 6:1 Paula-Henriego Mathieu (ATP 210).

Generali Open, Kitzbühel (Austria) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 482 tys. euro sobota, 29 lipca I runda eliminacji gry pojedynczej