WTA Waszyngton: krecz Simony Halep, pierwszy półfinał Jekateriny Makarowej w 2017 roku

Rumunka Simona Halep przegrywała z Rosjanką Jekateriną Makarową 6:2, 3:6, 0:1 i skreczowała w ćwierćfinale turnieju WTA International w Waszyngtonie.

PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON

W poprzedniej rundzie Simona Halep (WTA 2) potrzebowała trzech setów, aby wyeliminować Marianę Duque. Dzień później Rumunka nie poradziła sobie w upalnych warunkach z Jekateriną Makarową (WTA 58). Wiceliderka rankingu skreczowała na początku III seta.

W trwającym 68 minut meczu Halep popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Naliczono jej dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek. Makarowa miała 11 kończących uderzeń i 23 niewymuszone błędy.

Halep wygrała trzy z czterech wcześniejszych meczów z Makarową. Rosjanka była górą w ćwierćfinale Australian Open 2015. Tenisistka z Moskwy po raz pierwszy występuje w Stanford. Rumunka w imprezie tej wzięła udział po raz drugi. W 2011 roku odpadła w I rundzie po porażce z Sabiną Lisicką. Kolejną rywalką Makarowej może być właśnie Niemka, jeśli pokona Francuzkę Oceane Dodin. Rosjanka osiągnęła pierwszy półfinał w 2017 roku.

Citi Open, Waszyngton (USA)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 4 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jekaterina Makarowa (Rosja, 7) - Simona Halep (Rumunia, 1/WC) 2:6, 6:3, 1:0 i krecz

Czy Jekaterina Makarowa awansuje do finału turnieju WTA w Waszyngtonie?