WTA Toronto: Agnieszka Radwańska rozbiła Timeę Babos i zagra z Karoliną Woźniacką

Agnieszka Radwańska pokonała 6:0, 6:1 Węgierkę Timeę Babos i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Toronto.

PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH

Po gładkim zwycięstwie nad Coco Vandeweghe, w II rundzie Agnieszka Radwańska zmierzyła się z Timeą Babos. Węgierka po przegraniu dziewięciu meczów z rzędu przełamała się i odprawiła Kanadyjkę Biankę Andreescu. Tenisistka z Sopronu w swojej karierze zdobyła dwa singlowe tytuły w głównym cyklu, w Monterrey (2012) i Budapeszcie (2017). W środę urwała tylko jednego gema Radwańskiej. Było to pierwsze spotkanie obu zawodniczek.

Dwa forhendowe błędy kosztowały Babos stratę serwisu w pierwszym i trzecim gemie. Węgierka popełniała bardzo dużo błędów i nie radziła sobie z bardzo mądrze broniącą się Radwańską. Polka wyprzedzała ruchy rywalki i atakująca z pełną mocą tenisistka z Sopronu psuła albo nadziewała się na kontrę ze strony krakowianki. Podwójnym błędem Babos oddała podanie w piątym gemie. Wynik seta na 6:0 Radwańska ustaliła krosem forhendowym.

Po kolejnej prostej pomyłce niecierpliwej Babos Polka uzyskała przełamanie na 1:0 w II secie. W trzecim gemie grająca bez wiary Węgierka oddała podanie popełniając podwójny błąd i wyrzucając bekhend. Świetna akcja return-wolej dała Radwańskiej break pointa na 5:0. Tenisistka z Sopronu obroniła go odwrotnym krosem forhendowym, a as pozwolił jej uratować się przed porażką 0:6, 0:6. Spotkanie dobiegło końca, gdy Babos w siódmym gemie wyrzuciła forhend.

W trwającym 46 minut spotkaniu Radwańska zaserwowała cztery asy i zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim podaniu. Babos nie miała ani jednej szansy na przełamanie, a sama straciła serwis sześć razy. Węgierce naliczono 12 kończących uderzeń i 20 niewymuszonych błędów. Polka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i cztery pomyłki.

Dla Radwańskiej to dziewiąty występ w Rogers Cup. Jej najlepszy rezultat to tytuł w Montrealu (2014), gdzie turniej kobiet rozgrywany jest w latach parzystych. W Toronto krakowianka najlepiej spisała się w 2011 i 2013 roku docierając do półfinału. Eliminując w poprzedniej rundzie Andreescu Babos wygrała pierwszy mecz w głównej drabince kanadyjskiej imprezy. W 2012, jako kwalifikantka, i w ubiegłym sezonie odpadła w I rundzie.

O ćwierćfinał Radwańska zmierzy się w czwartek z Karoliną Woźniacką, z którą ma bilans meczów 6-10. Będzie to pierwsze spotkanie Polki i Dunki w kanadyjskiej imprezie.