WTA Toronto: Karolina Pliskova i Garbine Muguruza w III rundzie, porażka Swietłany Kuzniecowej

Czeszka Karolina Pliskova pokonała 6:3, 6:3 Rosjankę Anastazję Pawluczenkową i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Toronto.

PAP/EPA / ETIENNE LAURENT

W ubiegłym sezonie w Montrealu Karolina Pliskova doszła do III rundy. W Toronto wcześniej nie potrafiła wygrać meczu, w 2013 roku w kwalifikacjach i dwa lata później w głównej drabince. W środę Czeszka odprawiła Anastazję Pawluczenkową (WTA 19). W ciągu 70 minut liderka rankingu zdobyła 16 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów.

Garbine Muguruza (WTA 4) pokonała 7:5, 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 82). W I secie Belgijka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale osiem z 10 kolejnych gemów padło łupem Hiszpanki. Mistrzyni tegorocznego Wimbledonu wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Naliczono jej 28 kończących uderzeń i 37 niewymuszone błędy. Flipkens miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 8) przegrała 4:6, 5:7 z Catherine Bellis (WTA 36). W I secie było tylko jedno przełamanie, które Amerykanka uzyskała w pierwszym gemie. W II partii 18-latka z Atherton wróciła z 2:5 po obronie piłki setowej. To dla niej drugie w tym roku zwycięstwo nad rywalką z czołowej "10" rankingu. W Dubaju pokonała Agnieszkę Radwańską.

W III rundzie Bellis zmierzy się z Caroline Garcią (WTA 21), która wygrała 6:1, 6:4 z Varvarą Lepchenko (WTA 68). W ciągu 69 minut Francuzka zdobyła 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała trzy przełamania.

Lucie Safarova (WTA 41) prowadziła 6:2, 3:0 z Dominiką Cibulkovą (WTA 11), aby ostatecznie zwyciężyć 6:2, 6:4. W trwającym 83 minuty spotkaniu Czeszka zaserwowała dziewięć asów, a Słowaczka popełniła siedem podwójnych błędów.