US Open: Maja Chwalińska i Anna Hertel w ćwierćfinale debla juniorek

Maja Chwalińska i Anna Hertel zameldowały się w ćwierćfinale gry podwójnej juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2017. Polki w drugim meczu nowojorskiego turnieju nie straciły seta.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska PAP / Andrzej Grygiel / Maja Chwalińska

We wtorkowym meczu z rozstawionymi z "trójką" Caty McNally i Whitney Osuigwe nasze reprezentantki oddały Amerykankom tylko pięć gemów. W czwartek straciły ich sześć w pojedynku z Kolumbijką Sofią Munerą Sanchez i Sadą Nahimaną z Burundi.

Maja Chwalińska i Anna Hertel w każdym secie spotkania II rundy debla jako pierwsze traciły serwis. W partii otwarcia okazały się lepsze od przeciwniczek o jednego breaka. Z kolei w drugiej odsłonie Polki wygrały od stanu 1:2 pięć kolejnych gemów i w efekcie po godzinie cały pojedynek 6:4, 6:2.

O miejsce w półfinale gry podwójnej juniorskich międzynarodowych mistrzostw USA Chwalińska i Hertel powalczą w piątek. Ich rywalkami będą rozstawione z siódmym numerem Rosjanki Sofja Lansere i Kamila Rachimowa.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy
czwartek, 7 września

II runda gry podwójnej dziewcząt:

Maja Chwalińska (Polska) / Anna Hertel (Polska) - Sofia Munera Sanchez (Kolumbia) / Sada Nahimana (Burundi) 6:4, 6:2

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Maja Chwalińska i Anna Hertel awansują do półfinału?