WTA Pekin: Maria Szarapowa w III rundzie, świetny dzień Rosjanek

Maria Szarapowa pokonała 6:4, 4:6, 6:1 Jekaterinę Makarową i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory na kortach twardych w Pekinie.

Maria Szarapowa cieszy się ze zdobycia punktu PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Maria Szarapowa cieszy się ze zdobycia punktu

Maria Szarapowa (WTA 104) ma za sobą dwa trzysetowe mecze w Pekinie. W I rundzie wzięła na Anastasiji Sevastovej rewanż za porażkę w US Open. We wtorek Rosjanka pokonała 6:4, 4:6, 6:1 Jekaterinę Makarową (WTA 33). W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu była liderka rankingu popełniła osiem podwójnych błędów i zaserwowała tyle samo asów. Pięć razy straciła podanie, a sama wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów.

Szarapowa rozgrywa pierwsze od 2014 roku mecze na National Tennis Stadium, korcie centralnym obiektu w Pekinie. Trzy lata temu w finale pokonała Petrę Kvitovą i po raz pierwszy triumfowała w China Open. O ćwierćfinał Rosjanka zmierzy się z Rumunką Simoną Halep, którą niedawno pokonała w I rundzie US Open.

Jelena Wiesnina (WTA 20) wygrała 6:3, 6:2 z Ying-Ying Duan (WTA 99). W ciągu 72 minut Chinka popełniła sześć podwójnych błędów. Rosjanka wykorzystała pięć z 10 break pointów. W III rundzie tenisistka z Soczi spotka się z Ukrainką Eliną Switoliną lub Australijką Ashleigh Barty.

Dalej awansowała również inna Rosjanka Daria Kasatkina (WTA 34), która pokonała 6:4, 7:5 Larę Arruabarrenę (WTA 99). W II secie 20-latka z Togliatti wróciła z 0:3. W trwającym 95 minut spotkaniu zamieniła na przełamanie siedem z 11 okazji. Kolejną jej rywalką będzie Agnieszka Radwańska lub Chinka Shuai Zhang.