ATP Paryż: Richard Gasquet i Jeremy Chardy pokonali rodaków. Julien Benneteau wygrał mecz pokoleń

Richard Gasquet w trzech setach pokonał Benoita Paire'a w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu. Do kolejnej fazy awansowali też inni Francuzi - Jeremy Chardy i Julien Benneteau.

Marcin Motyka
Richard Gasquet PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Richard Gasquet

Choć sezon 2017 dobiega końca, francuscy tenisiści wciąż mają powód, by starać się z całych sił. W dniach 24-26 listopada drużyna narodowa Francji zagra z Belgią w finale Pucharu Davisa i każdy reprezentant Trójkolorowych z pewnością marzy o tym, aby wystąpić w tym pojedynku. Ostatnią szansą, by przekonać się do siebie kapitana kadry Yannicka Noaha jest rozgrywany w obecnym tygodniu turniej ATP w Paryżu.

A w poniedziałek odbyły się dwie wewnątrzfrancuskie konfrontacje. Pierwsza nie przyniosła jakichkolwiek emocji. Jeremy Chardy zaskakująco łatwo, w ledwie 66 minut, pokonał 6:3, 6:0 Gillesa Simona, ogrywając rodaka po raz pierwszy w piątym starciu w głównym cyklu. W II rundzie kwalifikant Chardy zmierzy się z rozstawionym z numerem 14. Roberto Bautistą.

Druga poniedziałkowa francuska konfrontacja była już o wiele ciekawsza. Richard Gasquet i Benoit Paire zaprezentowali bowiem pełnie swoich umiejętności. Obaj grali tenis urozmaicony i chcieli nie tylko wygrać punkt, ale i zdobyć to w ładnym stylu. Ostatecznie lepszy okazał się Gasquet, który prowadził już 6:3, 4:2, ale do wygranej potrzebował trzech partii. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 4:6, 6:4.

W ciągu 106 minut gry Gasquet zaserwował jednego asa, wykorzystał trzy z 11 piłek na przełamanie i posłał 15 zagrań kończących. - Przy prowadzeniu 4:3 w drugim secie rozegrałem fatalny gem. To było okropne, niewytłumaczalne, ale opanowałem emocje i wróciłem na poziom, jaki prezentowałem od początku meczu - powiedział 31-latek z Beziers, który w II rundzie zagra z oznaczonym "ósemką" Grigorem Dimitrowem. - Od dwóch miesięcy czuję, że jestem w dobrej formie i wiem, że mogę wygrać ten mecz. A jeśli wyeliminuję Dimitrowa, mogą dotrzeć aż do półfinału - dodał Francuz.

Miejscowi kibice mieli powody do radości także na zakończenia dnia. W ostatnim poniedziałkowym spotkaniu 35-letni Julien Benneteau wygrał 6:4, 6:4 z młodszym o 17 lat Denisem Shapovalovem. - Jestem zachwycony. Wygranie pojedynku na korcie centralnym w hali Bercy to dla mnie zawsze wspaniałe uczucie - przyznał Benneteau, którego teraz czeka mecz z Jo-Wilfriedem Tsongą. - Jo w hali to jeden z najlepszych tenisistów świata. Wiem, że wraca do formy i czuje się bardzo pewny siebie. Ale postaram się znaleźć odpowiednią drogę do zwycięstwa - ocenił tenisista z Boulogne-Billancourt.