WTA Auckland: pewny awans Karoliny Woźniackiej, Lauren Davis nie obroni tytułu

Karolina Woźniacka łatwo poradziła sobie z Madison Brengle w I rundzie turnieju WTA International w Auckland. Odpadła mistrzyni imprezy z ubiegłego sezonu, Lauren Davis.

Karolina Woźniacka Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Karolina Woźniacka (WTA 3) sezon rozpoczęła od meczu z Madison Brengle (WTA 85), która w ubiegłym roku w Auckland pokonała Serenę Williams. Dunka nie dała się zaskoczyć i rozbiła Amerykankę 6:3, 6:0 po 58 minutach. Była liderka rankingu obroniła cztery break pointy i zdobyła 24 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Petra Martić, której w trzech meczach oddała łącznie 11 gemów.

Tytułu nie obroni Lauren Davis (WTA 48), która urwała trzy gemy Sachii Vickery (WTA 122). Niżej notowana z Amerykanek odparła cztery z pięciu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Veroniką Cepede Royg (WTA 78), która pokonała 6:3, 6:3 Larę Arruabarrenę (WTA 85). W ciągu 83 minut Paragwajka zamieniła na przełamanie siedem z 11 okazji.

Barbora Strycova (WTA 23) zwyciężyła 6:4, 6:7(3), 6:4 Sarę Errani (WTA 132) po równo trzygodzinnym maratonie i poprawiła na 3-7 bilans meczów z Włoszką. Czeszka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 5:3. O ćwierćfinał zmierzy się z Johanną Larsson (WTA 81), która pokonała 7:6(5), 6:3 Kurumi Narę (WTA 102).

Julia Putincewa (WTA 50) przegrała 3:6, 3:6 z Ysaline Bonaventure (WTA 183). Belgijka zdobyła 30 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu i odparła cztery z pięciu break pointów. Odpadła Mona Barthel (WTA 52), która uległa 2:6, 2:6 Varvarze Lepchenko (WTA 63). Niemka nie wykorzystała żadnej z pięciu szans na przełamanie.

Polona Hercog (WTA 100) pokonała 6:4, 7:5 Alison van Uytvanck (WTA 77). Słowenka zaserwowała siedem asów i zdobyła 36 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Sofia Kenin (WTA 108) wygrała 6:4, 6:4 z Janą Fett (WTA 102). Amerykanka zgarnęła 33 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Viktoria Kuzmova (WTA 138) pokonała 6:4, 6:3 Jade Lewis (WTA 1057). Słowaczka zaserwowała dziewięć asów i obroniła pięć z sześciu break pointów. Taylor Townsend (WTA 95) wróciła ze stanu 1:6, 0:3 i zwyciężyła 1:6, 6:4, 6:4 Christinę McHale (WTA 64). Wyżej notowana z Amerykanek w II secie mogła prowadzić 4:0, ale zmarnowała cztery szanse na przełamanie. W II rundzie Townsend zmierzy się z Agnieszką Radwańską.