ATP Dubaj: Lucas Pouille oraz Roberto Bautista sprostali roli faworytów i awansowali do finału

Lucas Pouille w trzech setach pokonał Filipa Krajinovicia w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Dubaju. W finale Francuz zagra z Roberto Bautistą, który wygrał z Malekiem Jazirim.

Marcin Motyka
Roberto Bautista Getty Images / Anthony Au-Yeung / Na zdjęciu: Roberto Bautista
Lucas Pouille w Dubaju przeżywa małe deja vu z ubiegłego tygodnia z Marsylii. W II rundzie turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships wyeliminował Karena Chaczanowa, z którym przegrał finał imprezy we Francji, natomiast w półfinale trafił na Filipa Krajinovicia, którego dla odmiany pokonał przed siedmioma dniami. W piątek Francuz także okazał się lepszy od Serba, ale po bardzo trudnym pojedynku. Choć prowadził już 6:3 i 5:3, zwycięstwo wyszarpał dopiero po tie breaku trzeciego seta, zwyciężając 6:3, 6:7(4), 7:6(5).

- Na początku grałem na wysokim poziomie. Wszystko robiłem dobrze i uważam, że zasłużenie wygrałem pierwszego seta. W drugim wszystko było dobrze do stanu 5:3. Trzeci natomiast był bardzo wyrównany. Starałem się walczyć do samego końca. Tie break był bardzo intensywny. Cieszę się, że przez to przeszedłem - powiedział Pouille, który w ciągu dwóch godzin i 19 minut gry zaserwował 16 asów, wykorzystał dwie z ośmiu piłek na przełamanie, posłał 49 zagrań kończących i popełnił 41 niewymuszonych błędów.

Wygrywając, tenisista z Grande-Synthe awansował już do trzeciego finału w obecnym sezonie (wygrał w Montpellier, a przegrał mecz o tytuł w Marsylii). Dla Francuza to łącznie w karierze dziewiąty w głównym cyklu, w którym będzie mógł wywalczyć szóste trofeum.

Finałowym rywalem Pouille'a został Roberto Bautista. Rozstawiony z numerem trzecim Hiszpan zatrzymał rewelacyjnego posiadacza dzikiej karty Maleka Jaziriego. Bautista po 80 minutach pokonał Tunezyjczyka 6:3, 6:4, zapisując na swoim koncie trzy asy, trzy przełamania i 22 uderzenia wygrywające.

Dla Bautisty to drugi finał w 2018 roku. W styczniu wygrał turniej w Auckland. Ogółem Hiszpan ma w dorobku 13 meczów o tytuł na poziomie ATP World Tour, z których siedem zakończył zwycięsko.

Sobotni finał (początek o godz. 16:00 czasu polskiego) będzie czwartą konfrontacją pomiędzy Pouille'em a Bautistą. Bilans jest korzystniejszy dla Hiszpana i wynosi 2-1. Dla obu będzie to walka o największy tytuł w karierze, a dla Francuza również o awans do czołowej "10" rankingu. - Zagram o to, aby pierwszy raz awansować do Top 10, i będzie to coś wspaniałego - przyznał 24-letni mieszkaniec Dubaju.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)