WTA Challenger Zhengzhou: Nao Hibino odpadła w I rundzie. Awans Sabiny Szaripowej

Japonka Nao Hibino przegrała z Chinką Xinyun Han w I rundzie challengera WTA odbywającego się na kortach twardych w Zhengzhou.

Nao Hibino Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Nao Hibino
Nao Hibino (WTA 124) nie podbije turnieju w Zhengzhou. W I rundzie przegrała 6:2, 3:6, 3:6 z Xinyun Han (WTA 173). W pierwszym secie Japonka od 0:2 zdobyła sześć gemów. W drugiej partii z 0:4 zbliżyła się na 3:4, ale zmarnowała trzy break pointy na 4:4, a następnie oddała podanie. W decydującej odsłonie Hibino prowadziła 2:1 z przełamaniem, ale Han przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Chinka popełniła 14 podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Koreanka Su Jeong Jang. Hibino w ubiegłym sezonie zdobyła deblowy tytuł w Monterrey w parze z Alicją Rosolską.

Ying-Ying Duan (WTA 104) zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:3 Ankitę Rainę (WTA 194). Hinduska obroniła piłkę meczową przy 3:6, 3:5 i doprowadziła do trzeciej partii. W niej Chinka odskoczyła na 5:1, by przy 5:3 utrzymać podanie do zera. W II rundzie jej rywalką będzie Jia-Jing Lu (WTA 234), która wróciła z 1:3 w drugim secie i pokonała 6:2, 6:4 Kai-Lin Zhang (WTA 327).

Sabina Szaripowa (WTA 184) wygrała 4:6, 6:2, 7:6(2) Peangtarn Plipuech (WTA 232). W trzecim secie reprezentantka Uzbekistanu prowadziła 3:1, ale dwa razy oddała podanie. Przy 5:6 przełamała rywalkę, a w tie breaku od 0-2 zdobyła siedem punktów z rzędu i awansowała do II rundy po dwóch godzinach i siedmiu minutach. O ćwierćfinał Szaripowa zagra z rozstawioną z numerem czwartym Yafan Wang.

Z turnieju wycofała się Shuai Zhang, która została rozstawiona z numerem pierwszym. W jej miejsce do drabinki weszła Xiaodi You (WTA 365), która zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:2 Yue Yuan (WTA 424). Wyżej notowana Chinka prowadziła 6:3, 5:2, ale zmarnowała piłkę meczową i przegrała pięć gemów z rzędu. W decydującej partii opanowała sytuację i odskoczyła na 5:1. Przy 5:2 roztrwoniła kolejne dwa meczbole, ale czwartego wykorzystała.

Miharu Imanishi (WTA 195) wygrała 6:4, 7:5 z Witalią Diaczenko (WTA 174). Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów. Japonka zamieniła na przełamanie pięć z 13 okazji. Eri Hozumi (WTA 180) wróciła z 0:2, 15-40 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:3 Zhaoxuan Yang (WTA 415). Fangzhou Liu (WTA 176) zdobyła 51 z 67 rozegranych punktów i w 44 minuty rozbiła 6:0, 6:0 Fang Ying Xun (WTA 278).

Zhengzhou Women’s Tennis Open, Zhengzhou (Chiny)